Veda

Prečo bude piaty let vynaliezavosti iný

V čase nášho prvého letu sme veľa hovorili o našom „momente bratov Wrightovcov“ na Marse. A veľa na tom záleží, pretože títo dvaja mechanicky zmýšľajúci stavitelia bicyklov uskutočnili prvý poháňaný riadený let na Zem a my sme mali to šťastie, že sme to isté urobili o 117 rokov neskôr – na inej planéte.

Porovnanie s prvým letom by sa ale nemalo zastaviť. Piaty let vynaliezavosti je naplánovaný na piatok 7. mája. Ako obvykle (aspoň zatiaľ) je náš cieľový čas vzletu 12:33 miestneho času (15:26 EDT alebo 12:26 PDT), s prichádzajúcimi údajmi. Dole o 19:31 EDT (16:31 PDT). Vynaliezavosť pristane na poli Wright Brothers Field – na rovnakom mieste, kde vrtuľník letel a dotkol sa všetkých ostatných letov – ale pristane inde, ďalší prvý pre naše rotorové lietadlo. Vynaliezavosť vystúpi na 5 metrov, potom bude let opakovať svoj smer o štyri a bude pokračovať na juh, 129 metrov.

Ale namiesto toho, aby sme sa otočili a vrátili naspäť, skutočne vystúpime na nový výškový rekord 10 metrov, kde môžeme urobiť nejaké farebné (rovnako ako čiernobiele) obrázky oblasti. Po celkovom čase letu približne 110 sekúnd dokončí vynaliezavosť svoju prvú jednosmernú cestu. Keď sa dotkne svojho nového miesta, začneme novú demonštračnú fázu – fázu, v ktorej ukážeme, čo táto nová technológia môže pomôcť ostatným misiám po ceste.

Vrtuľník NASA Ingenuity Mars urobil tieto snímky pri svojom štvrtom lete 30. apríla 2021 pomocou svojej navigačnej kamery. Fotoaparát, ktorý sleduje povrchové prvky pod vrtuľníkom, sníma obrázky rýchlosťou, pri ktorej sa čepele vrtuľníka javia ako zamrznuté. Poďakovanie: NASA / JPL-Caltech. Celý obrázok a popis ›

Urobili to aj obrady. Neodišiel po úspešnom lete s Flyerom I, ani po ďalších troch letoch, ktoré uskutočnil v ten historický decembrový deň v roku 1903. Vyššie a ďalej letel v roku 1904 na lietadle Advanced Flyer II a tiež na vyššej a ďalšej III s letákom 1905. Do roku 1908 si obrady uvedomili, že začali dobyť vzduch (prinajmenšom dosť), aby zistili, na aké praktické aplikácie by bolo možné lietadlo použiť. V tom roku preletel prvým pasažierom v leteckej doprave (Charles Furness, jeho mechanik) a začal demonštrovať, ako sa zo skautingu môže stať vec z leteckého hľadiska.

READ  SpaceX získava americké vojenské povolenie na spustenie opätovne použitých zosilňovačov Falcon

Takže svojím spôsobom sa tím vynaliezavosti v priebehu troch týždňov a štyroch letov presunul z bratov Wrightovcov z roku 1903 k bratom Wrightovcom z roku 1908, ale skôr za týždne než za roky. Dokážeme to, pretože rover, ktorý nesie základňovú stanicu pre komunikáciu vrtuľníka, zostane vo všeobecnej blízkosti niekoľko sól (marťanské dni) a pretože pri štvrtom lete sme v skutočnosti viac ako 100 metrov od pristávacej zóny. pre. (328 stôp) preč. Digitálne výškové mapy zostavené tímom Vynaliezavosť nás presvedčili, že naše nové letisko je rovné ako palacinka – dobrá vec, keď na ňu musíte nastúpiť.

Cesta k štvrtému letu vrtuľníka Ingenuity Mars od NASA sa nachádza nad terénom vytvoreným kamerou HiRISE na agentúre Mars Reconnaissance Orbiter.
Cesta k štvrtému letu vrtuľníka Ingenuity Mars od NASA sa nachádza nad terénom vytvoreným kamerou HiRISE na agentúre Mars Reconnaissance Orbiter. Celý obrázok a popis ›

V pokračovaní prevádzky Vynaliezavosti je ďalší dôležitý faktor: naše vrtuľníky sú ešte silnejšie, ako sme čakali. Energetický systém, na ktorý sme roky tlačili, poskytuje dostatok energie na to, aby naše ohrievače zostali v noci hore a lietali vo dne. Veľkú prácu odvádzajú aj hotové komponenty pre naše navádzacie a navigačné systémy, rovnako ako náš rotorový systém. Pomenujete to a robí sa dobre alebo lepšie.

Čo ma vracia späť k nášmu piatemu letu. Cestujeme na novú základňu, pretože tento smer je pevný a ak chceme pokračovať v demonštrácii toho, čo sa dá urobiť zo vzdušného hľadiska, musíme ísť tam, kam ide rover. Obrady urobili to isté v roku 1908 – dokonca cestovali až do francúzskeho Lemonusu, aby predviedli schopnosti svojich lietadiel.

Počas mojich letov veľa myslím na noci. Som si istý, že dôvodom je to, že som (spolu so spoluhráčom Chrisom Lefflerom) rešpektoval pripútanosť Malý obsah Od ľavého dolného krídla Flyeru I po vynaliezavosť. Ale je to oveľa viac. Wrightove ukážky toho, čo sa dá dosiahnuť kombináciou tímovej práce, tvorivosti a húževnatosti – a trochou vynaliezavosti a húževnatosti.

READ  NASA necháva správu ukrytú na padáku roveru Mars

V deň letu, keď sa pozriem online v miestnosti a v našom tíme, vidím rovnaký druh vízie a húževnatosti / ducha, aký vytvorili bratia Wrightovci. Spoločne pokračujeme v momentoch našich bratov Wrightovcov na Marse.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close