šport

Prečo je Liga národov UEFA pre Škótsko taká dôležitá, pretože tím sa stretne s Arménskom

Škótsko čelí Arménsku v stredu na začiatku novej kampane.

Semifinálové víťazstvo Ukrajiny v play-off a koniec ich snov o majstrovstvách sveta môžu byť stále nové, ale Steve Clark a jeho škótski hráči sa musia postaviť ďalšej výzve.

Týždeň po mizernej porážke v Hamptone, ktorá zhasla všetky nádeje na kvalifikáciu Kataru v roku 2022, sa pozornosť sústreďuje späť na ďalší veľký zápas.

Medzinárodná súťaž je prvým zápasom Ligy národov v roku 2022, a hoci nie je taká vysoká ako majstrovstvá sveta alebo Euro, ponúk na tento turnaj je vždy dosť.

Liga národov je navrhnutá tak, aby kontrolovala počet medzinárodných spojencov, no zároveň si kladie za cieľ priniesť do kalendára tie najrealistickejšie súťažné hry.

Súťaž je navrhnutá tak, aby postavila tímy na približne rovnakej úrovni proti ostatným, s povýšením a výstupom cez štyri úrovne, čo každému umožní teoreticky nájsť svoju pozíciu.

Pozícia Škótska je teraz mimo elitu, v lige B bol tím v minulom vydaní dva body za Českom, ale ďaleko pred Izraelom a Slovenskom. Žiadne vzostupy a pády pre nedávne hry kola, ale nový odpor.

Kto bude hrať so Škótskom?

Škótsko sa pár mesiacov po prehre v play-off na majstrovstvách sveta opäť stretne s Ukrajinou.  (Foto: SNS Group)
Škótsko sa pár mesiacov po prehre v play-off na majstrovstvách sveta opäť stretne s Ukrajinou. (Foto: SNS Group)

Remíza proti Škótsku Arménsko, Írska republika a UkrajinaVšetci traja určite poskytnú Clarkovi a jeho tímu rôzne testy.

Ako tím z Ligy A bola Ukrajina favoritom na to, aby sa stala veľkými víťazmi a postúpila späť do najvyššej kategórie.

Škótsko, ktoré minulý týždeň prehralo v play-off, už vie, čo dokáže vyprodukovať vojnou zničená krajina, no oba zápasy proti Ukrajine sa odohrajú už v septembri.

Reprezentačná prestávka v júni prináša zápasy doma a mimo domova proti Arménsku, pričom Dublin medzitým bojuje o zápas s Írskom.

Pred zaujímavým výletom do Írskej republiky, kde Škótsko naposledy hralo v roku 2015 remízou 1:1, tím začína teoreticky najjednoduchším zápasom pre Arménsko, ktoré naposledy hralo v lige C.

Čo sa stane, ak Škótsko vyhrá skupinu?

Víťazstvo posunie Škótsko o krok bližšie k euru.  (Foto Nicola Christian / SNS Group)
Víťazstvo posunie Škótsko o krok bližšie k euru. (Foto Nicola Christian / SNS Group)

Víťazstvo v tíme Bezpečná propagácia Pre Škótsko primárne.

Ak sa umiestnia na čele skupiny B1, v nasledujúcej Lige národov sa Škótsko stretne s najlepšími tímami v Európe. To znamená pravidelné testovanie mnohých očarujúcich hier a silných stránok.

Pre ostatné súťaže je najväčšou odmenou z ponuky to, čo znamená Liga národov.

Víťazi tímov v posledných dvoch kvalifikačných kampaniach – Euro 2020 a Katar 2022 Play-off miesto v boji o posledné miesta vo finále. Začne sa iba vtedy, ak sa národu nepodarí kvalifikovať sa tradičnými prostriedkami, no je to veľmi cenná karta.

Účasť Škótska na poslednom Eure ukončila 23-ročné čakanie na veľké finále a presne to bol spôsob, akým Clarke priviedol tím k víťazstvám v play-off proti Izraelu a Srbsku.

UEFA nepotvrdila, či bude táto metóda platiť pre rovnaký formát, ale uviedla Tri miesta v Nemecku 2024 získajú víťazi tímov Ligy národovNavrhuje, aby sa znovu uskutočnilo play-off.

Ďalšou výhodou víťazstva v športe je, že pomáha pri tradičnej kvalifikačnej ceste. UEFA tvrdí, že sa budú žrebovať semiačka pre kvalifikačné kolá Euro 2024 na základe toho, ako tímy skončia v Lige národov 2022-23.

Kvalifikačné kolo Euro sa začína budúci rok v marci, ale prvá kampaň proti Arménsku sa začne efektívne v stredu, ak si Škótsko chce zarezervovať cestu bez toho, aby sme z diaľky sledovali ďalší veľký zápas.

READ  EC 2021 U21: Gruzínsko - Slovensko 2: 1

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close