šport

Prečo môže byť Dalibor Dvorský najpodceňovanejším výberom vstupného draftu NHL

Talentovaný 6’1-palcový center AIK Dalibor Dvorský je jedným z najviac podceňovaných kandidátov v nadchádzajúcom vstupnom drafte NHL 2023. Dvorský zaujal skautov NHL a predpokladá sa, že bude najlepším výberom, ktorý sa momentálne uchádza. Celkovo šiesty the Arizona Coyotes. Fanúšikovia NHL fandia tomuto mladíkovi z niekoľkých presvedčivých dôvodov. Sledujte udalosť.

Tu je dôvod, prečo by fanúšikovia NHL mali dávať pozor na Dalibora Dvorského ako najlepšiu voľbu vo vstupnom drafte NHL 2023:

#1 Kapacita a všestrannosť

Dalibor Dvorský má jedinečnú kombináciu talentu, všestrannosti a hokejového citu, ktorý ho odlišuje od ostatných. Ako center prejavuje výnimočné herné schopnosti, robí presné prihrávky a vytvára príležitosti na skórovanie pre svojich spoluhráčov.

Dvorský má navyše silnú strelu a výbornú kontrolu puku, čo mu umožňuje prispievať ofenzívne. Jeho defenzívne povedomie a schopnosť čítať hru z neho robia spoľahlivého obojstranného hráča.

„Slovenský center má veľkosť, silu, zručnosti a konkurencieschopnosť na to, aby bol solídnym obojsmerným centrom číslo 2 NHL, rovnako zdatným v strieľaní gólov a hrách.“ – Bob McKenzie (TSN)

#2 Hokejové IQ a vízia

Dworského hokejové IQ a vízia na ľade sú na hráča v jeho veku pozoruhodné. Ukazuje výnimočnú rovnováhu a rozhodovanie, dôsledne hrá inteligentne a nachádza otvorených spoluhráčov.

Jeho schopnosť predvídať hru a vytvárať príležitosti na skórovanie demonštruje jeho pokročilé chápanie hry. Dvorského vízia z neho robí nebezpečnú ofenzívnu hrozbu, aby dobre čítal ľad a využíval medzery v obrane.

„Je to hráč s obrovským ofenzívnym potenciálom a je nebezpečný v útočnom pásme vďaka svojej vynikajúcej kombinácii zručností, vízie a strely, ktorá je legitímnou hrozbou z diaľky. Dvorský dokáže obísť obranu a spustiť presilovú hru. On.“ – Corey Bronman (The Athletic)

#3 Potenciál rastu

Napriek tomu, že je podceňovaný, potenciál rastu Dalibora Dvorského je obrovský. Má fyzické nástroje, zručnosti a hokejovú inteligenciu potrebnú na to, aby sa stal dominantným hráčom NHL.

READ  NHL: Boston Bruins opäť prehral s Tampa Bay Lightning

So správnym tréningom a rozvojom sa zo slovenského centra môže stať hlavný prispievateľ na profesionálnej úrovni a má schopnosť prekonať očakávania, čo z neho robí vzrušujúcu perspektívu pre fanúšikov NHL.

Švajčiarsko v. Slovensko: B-skupina – Majstrovstvá sveta juniorov 2023 IIHF

Kombinácia talentu, všestrannosti, hokejového IQ a schopností z Dalibora Dvorského robí jedného z najzaujímavejších a najpodceňovanejších vyhliadok na vstupnom drafte NHL 2023.

Keďže sa mu dostáva veľkej pozornosti od skautov a projekcie ho neustále umiestňujú medzi najlepšie, fanúšikovia NHL by mali tohto mladého centra pozorne sledovať.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close