Ekonomika

Prečo Orange opäť stratil internet? Odpoveď poznáme, zákazníci dostanú kompenzáciu

Spoločnosť Orange Slovensko dnes opäť zaznamenáva ďalší výpadok svojich služieb. Posledný väčší výpadok nastal až koncom septembra. Aktuálna oranžová informuje o poruche optického internetu. Ďalšia plánovaná údržba by mohla mať vplyv na fungovanie televízie a ďalších služieb.

Aktualizácia 16.10.2020 o 16:05

Vo včerajší večer sa spoločnosti Orange podarilo obnoviť fungovanie optického internetu na západnom Slovensku. Zistili sme, prečo došlo k výpadku.

Podľa informácií, ktoré poskytla hovorkyňa Orange Slovensko Alexandra Piskunová redakcii FonTech.sk, budú zákazníci za výpadok tiež kompenzovaní. Spoločnosť však zatiaľ nezverejnila spôsob kompenzácie. Redakcia stále zisťuje ďalšie podrobnosti.

“Včera 15.10.2020 v čase od 13.00 do 19:10 sme zaznamenali výpadok optických služieb na západnom Slovensku. Dôvodom nedostupnosti služieb bola chyba v prideľovaní IP adries.”

Terminály zákazníka nedostali adresy IP zo servera DHCP z dôvodu jeho preťaženia, ku ktorému došlo neočakávane pri načítaní konfiguračného súboru. V súčasnosti pracujeme na tom, ako odškodniť zákazníkov, podrobnosti oznámime neskôr, “ Informovala hovorkyňa FonTech.sk Orange Alexandra Piskunová.

Aktualizácia 16. 10. 2020 8:20

Dnes ráno operátor po niekoľkých hodinách konečne napravil ďalší dlhotrvajúci výpadok, čo redakcii potvrdilo niekoľko čitateľov. Presnú príčinu chyby stále nepoznáme, FonTech.sk zisťuje ďalšie podrobnosti priamo od Orangeu.

Aktualizácia 15. 10. 2020 17:50

K pretrvávajúcemu výpadku služieb operátora sa samozrejme na facebookovej stránke začali vyjadrovať aj nespokojní zákazníci, ktorí požadujú náhradu za nefunkčnosť služieb. Prevádzkovateľ na tieto požiadavky reagoval v komentároch a svojim klientom ponúkol „zľavu“ 10 centov, čo je naozaj smiešna suma.

READ  Dodávky modelu Tesla Model Y do Európy mohla spočiatku zabezpečovať Čína

Tieto komentáre spolu s odpoveďami ešte viac nahnevaných ľudí boli po chvíli odstránené a pod príspevkom ich už nenájdete. Ako to však býva, medzičasom sa stihli rozšíriť na sociálnej sieti a vrhnúť na operátora veľmi zlé svetlo.

Pôvodný článok:

Prevádzkovateľ informuje o svojich plánovaných odstávkach sám oficiálna web stránka. Momentálne však priniesol na Facebook aj informácie o výpadku optického internetu, ktorý pravdepodobne nebol v pláne.

“Vážení zákazníci, na území západného Slovenska zažívame výpadok optického internetu. Usilovne pracujeme na odstránení problému a ospravedlňujeme sa za spôsobené nepríjemnosti.” informoval Orange.

Pripomeňme, že dnes z dôvodu údržby môžu nastať plánované výpadky internetu, televízie a ďalších služieb Orange v týchto lokalitách: Novoť, Boleráz, Gabčíkovo, Nová Sedlica, Štitáre, Nitrianske Hrnčiarovce, Štrba, Breza, Humenné, Hajnáčka, Holiša , Gemerček, Fiľakovské Kováče, Prša, Buzitka, Hodejov, Bratislava, Bzince pod Javorinou, Adamovské Kochanovce, Dolné Srnie, Moravské Lieskové, Stará Tura, Lubina, Štvrtok.

Podľa stránky Downdetector.sk sú najväčšie výpadky, ktoré sa v súčasnosti hlásia na strednom a západnom Slovensku v okolí Bratislavy, Nitry, Liptovského Mikuláša, Banskej Bystrice, ale aj na východe v okolí Košíc a Prešova, či iných veľkých miest.

“Momentálne zaznamenávame nedostupnosť optického internetu a televíznych služieb na západnom Slovensku. Analyzujeme príčinu výpadku a intenzívne pracujeme na jeho odstránení.”, “Informovala hovorkyňa spoločnosti Orange Slovensko Alexandra Piskunová, hovorkyňa spoločnosti Orange Slovensko.

Zdroj: Orange / Facebook

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close