šport

Prečo sedel Milan Škriniar na lavičke?

dnes 07:45
|

Malým deťom neustále zdôrazňujeme, že nesmú klamať, ale my dospelí to robíme takmer každý deň. Robíme to preto, lebo si môžeme pomôcť klamstvom. Ako príklad si zoberme prestupový trh vo futbale, kde je to dnes pod vplyvom pravidiel finančnej fair play asi milión.

Zástupcovia Interu tvrdia, že slovenský obranca zostáva v klube, expert však tvrdí, že prestup je stále v hre

Prečo by mal zástupca klubu verejne vyhlásiť, že hráč je na predaj? Keby to urobil, okamžite by znížil hodnotu konkrétneho futbalistu. Takto to funguje mnoho rokov, počas ktorých sa ľudia naučili rozpoznávať skrytý význam určitých fráz.

Preto predtým, ako Piero Ausilio, ktorý je zodpovedný za prestupovú politiku Interu, pred zápasom milánskeho Interu Miláno-Fiorentina (4: 3) povedal, že Milan Škriniar nie je na predaj, dnes ľudia vedia, čo to znamená. Nie, že by slovenský obranca nebol na predaj. Táto fráza znamená, že ponuka milánskeho klubu od Tottenhamu je neuspokojivá.

Keď Inter odložil zápas prvého kola proti Beneventu, duel s Fiorentinou bol jeho prvým súťažným vystúpením v novej sezóne. Napriek tomu, že Milánčania predali Diega Godina (Cagliari) a Stefan de Vrij kvôli kartovej penalte nemohol nastúpiť, Milan Škriniar sa nedostal do základnej zostavy.

V trojčlennej obrannej formácii dostali príležitosť okrem stopéra Alessandra Bastoniho aj dvaja krajní obrancovia Aleksandar Kolarov a Danilo D’Ambrosio. Tréner Antonio Conté po zápase uviedol, že „Škriniar je súčasťou projektu“ a to „Bude ešte veľa zápasov“.

Slovenský obranca Interu Milan Škriniar.

Slovenský obranca Interu Milan Škriniar.

Zdroj: SITA / AP

Máte pravdu, bude ešte veľa zápasov. Je ale veľmi zvláštne, ak tréner v takom okamihu nevyužije služby stredného obrancu. Keď sa niečo také stane, znamená to iba jednu vec. Klub vyjednáva predaj hráča. Antonio Conte a Piero Ausilio v sobotu tvrdili, že Škriniar zostal, včera však na twitter prišiel Fabrizio Romano, expert na prestupový trh.

READ  Znudené opice sa zapoja do futbalovej ligy ovládanej fanúšikmi za 40 miliónov dolárov v hrubom - Sportico.com

„Tottenham stále rokuje s Interom o predaji Milana Škriniara. Slovák je číslo jedna na nákupnom zozname Mourinha, o čom som informoval pred pár dňami. Inter požaduje bonusy vo výške 60 miliónov, respektíve 50 miliónov eur. Tottenham do toho išiel , vyplatenie maximálne 30 až 35 miliónov eur. Teraz sa čaká na novú ponuku. Situácia nie je ľahká, ale presun je stále v hre, “ prezradil Romano.

V tejto súvislosti dodávame, že Tottenham sa veľmi zaujímal aj o Rubena Diasa, ktorý bol alternatívou k Škriniarovi, ale stopér Benficy sa dohodol na prestupe s Manchestrom City.

Antonio Conte však v sobotu nemusel ľutovať, že neposlal do hry slovenského obrancu. K víťazstvu Interu Fiorentina v sedemgólovej dráme prispel Danilo D’Ambrosio, ktorý sa predstavil v správnej krajine, kde by Škriniar inak hrával.

Klub z mesta módy prehral 0: 1, ale podarilo sa mu otočiť 2: 1. Potom však dvakrát zvíťazila Fiorentina, ktorá viedla k výhre 3: 2. Na konci zápasu však domáci skórovali dvakrát, zatiaľ čo víťazný presný zásah strelil D’Ambrosio na 4: 3.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close