Veda

Prečo zdravotníci v New Yorku testujú detskú obrnu, keď sa to skončí

V okrese Rockland malo šesť z 80 ortodoxných židovských škôl v štátnej databáze zaočkovanosť pod 90 percent, podľa OJPAC, ortodoxnej židovskej skupiny presadzujúcej obhajobu. Ak vezmeme do úvahy veľkosť každej školy, 96 percent všetkých konzervatívnych detí v školskom veku v kraji bolo zaočkovaných, uviedla skupina.

„Keďže takmer všetky deti v židovských školách sú úplne zachytené povinným očkovaním v čase, keď idú do školy, je absurdné tvrdiť, že v tejto komunite je viac antivakcinačných nálad ako inde,“ povedal Yossi Gestetner, spolupracovník. zakladateľ skupiny.

Malá amišská škola v Meadow Valley v okrese Oneida uviedla, že 11 percent jej študentov bolo zaočkovaných proti detskej obrne. Dan Gilmore, okresný riaditeľ verejného zdravotníctva, povedal, že si nie je istý, či je potrebné očkovanie v školách Amish, hoci ich podporuje. V každom prípade by podľa neho vymáhanie pripadlo štátu. Riaditeľ verejného zdravotníctva v okrese Catarags uviedol, že približne 20 škôl Amish v jeho oblasti neposkytlo štátu žiadne informácie o očkovaní.

Štátne ministerstvo zdravotníctva potvrdilo, že je zodpovedné za vyšetrovanie sťažností na hlásenie očkovania pre súkromné ​​školy mimo New Yorku, vykonávanie každoročného auditu „vybraného počtu“ škôl a vydávanie plánu nápravných opatrení. Nie je však jasné, ako často audit prebieha.

Po tom, čo štát v roku 2019 zrušil náboženské výnimky na očkovanie, zažalovala rodina Amishov vo vidieckom okrese Seneca, že sú proti očkovaniu, pretože veria, že „Boh dal svojim deťom“ „správne a dobré“ a očkovať svoje deti znamená stratiť vieru v Boha. “ podľa žaloby,

Podľa štátneho práva mali byť negramotné deti rodiny vylúčené zo školy. Ale hoci rodina prehrala v prvom kole súdneho sporu, štát ustúpil a pravidlo neuplatnil, uviedol právny zástupca rodiny James G. Marmigis, ktorý od žaloby upustil.

READ  Vedci sa domnievajú, že jelene chytajú koronavírus od ľudí

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close