Technológie

Predám ex-Jay Kay Aston Martin V8 Vantage X-Pack

Skutočnosť, že JK udržiava rozsiahlu zbierku automobilov, aj keď ešte nevyhral, ​​ukazuje, aké veľké bolo Jamiroquai v deväťdesiatych rokoch minulého storočia v tejto časti milénia. Sakra, nie je to tak dávno, keď ho videli šoférovať niečo, čo sa považovalo za signálne zelené LaFerrari, nehovoriac o čiernom. Porsche 918 Spyder Minulý rok sa objavil v reklamách.

To je vec JK. Nie je z tých, ktorí hromadia autá v obrovskej zbierke (akých poznáme, aj tak), namiesto toho ich predáva, aby si postavil niečo, čo môže skutočne použiť, a bráni jazde pred nejakým šmrncnutým londýnskym hotelom. Takže často vidíme, že v PH sa objaví značný počet jeho áut – vrátane tohto skutočne úžasného Aston Martin V8 Vantage X-Pac.

Pôvodný V8 Vantage bol legendárny starý surovec a všetci vieme, že Bond vošiel do stodoly v The Living Daylights. X-Pac posunul veci na inú úroveň, aj keď zbavil sa použiteľných lyží, rakiet a prúdového motora, ako je vidieť v Bondovom aute. X-Pac, vyrobený v rokoch 1986 až 1989, predstavil niekoľko aktualizácií základného V8 Vantage, vrátane štyroch dvojhlavňových karburátorov Weber, hláv pretekárskeho typu Nimrod, väčších ventilov a vysokotlakových piestov od Cosworth. To zvýšilo výkon 5,3-litrového motora V8 na 432 koní, čo nie je ďaleko od schopností vtedajších superáut.

Je tiež ľahké rozlíšiť X-Pack od zvyčajných Vantages, ktoré vás vtiahnu pri bližšom pohľade. Rozšírené blatníky mu dodávajú obzvlášť svalnatý vzhľad spolu s výrazným vydutím kapoty a veľmi hlbokým predným nárazníkom, ktorý funguje ako vzduchová priehrada. Pravdepodobne najznámejšou funkciou X-Pac je vyhĺbená mriežka chladiča (nie som si úplne istý, ako pomáha pri chladení), ale niektoré autá sú špecifikované s bežnejšou sieťovou úpravou.

READ  Ďalším herným vláčikom molekuly média je dobrodružstvo hračkárskeho vláčika vyrobené zo snov

Či už nie, X-Pac je výnimočne vzácny typ auta s iba stovkami vyrobených. Výrobné čísla sa tu a tam líšia, ale katalóg uvádza, že bolo vyrobených iba 95 exemplárov, pričom toto konkrétne auto je jedným z dvoch dokončených v čiernej metalíze Litchfield. X-backs boli ponúkané s automatickou prevodovkou, ktorá je srdcom väčšieho grand tourera, ale tento model je dodávaný s manuálom. Je dobré dať tú ľavú nohu tréning, pretože je to veľmi ťažká spojka.

Vieme, že JK udržiava svoje autá v pôvodnom stave, ale tiež ich rád berie na prechádzku a tento Vantage nie je výnimkou. Prejde 37 500 míľ a má perfektnú kombináciu čistého laku s pekne starnutou kožou. Kabína neuveriteľne vonia. Jeho vstup z roku 1989 je jedným z mála posledných áut z pred Fordovej éry ’77-spec V8 Vantages.

S požadovanou cenou 399 995 GBP to nie je najlacnejší V8 Vantage na predaj, ale tvrdili by sme, že to stojí za to ako posledný model radu v pôvodnom stave. Keď bol Jay Kay uvedený ako predchádzajúci majiteľ, nikdy nezranil pozostatky auta.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close