Veda

Predpoveď oblačnosti ukazuje, kde bude obloha ideálna pre meteorický roj alebo potenciálnu meteorickú búrku

Meteorický roj Tau Hercules je pripravený posypať našu oblohu padajúcimi hviezdami. Našťastie podmienky na oblohe nemôžu byť pre Michigan lepšie a k udalosti na oblohe dôjde len zriedka. Pozerám sa aj na predpoveď oblakov v celých Spojených štátoch.

Bežne sa v Michigane stretávame buď s hustými oblakmi, alebo s jasným splnom mesiaca. Dnes večer máme na oblohe dokonalé usporiadanie na pozorovanie meteorického roja.

Tu sú dobré správy o cloudových predpovediach. Mali by sme mať jasnú oblohu nad väčšinou Michiganu, aby sme ju mohli vidieť dnes o 1:00.

Predpoveď oblačnosti na utorok 31. mája 2022 o 13:00

Čísla na predpovednej mape naznačujú, koľko percent oblohy bude pokryté oblačnosťou. Takže keď sa pozeráte na nula percent, jedno percento, dve percentá, viete, že sa nemusíte obávať, že by mraky zablokovali potenciálny meteorický roj.

Existujú aj veľké časti Spojených štátov, kde bude dnes večer o 13:00 obloha jasná.

Tau Hercules

Predpoveď oblačnosti na utorok 31. mája 2022 o 13:00

Na väčšine územia severovýchodu, stredného Atlantiku, juhovýchodu a juhozápadu budú veľké oblasti jasnej oblohy.

Druhá dobrá správa o stave oblohy platí pre nás všetkých Američanov – bude nový mesiac. Pamätajte – Amavasya znamená, že neexistuje jasný mesiac. V skutočnosti pozícia Mesiaca nemôže byť lepšia, dnes v noci je deň splnu novu.

Meteorický roj sa nazýva Tau Herculidy. O podrobnostiach si môžete prečítať viac Tu,

Vrchol meteorického roja sa stále očakáva okolo 13:00 východného času dnes v noci. To znamená, že najvyšší čas na západe USA bude dnes okolo 22:00.

Astronóm Mike Murray z planetária Delta College hovorí, že predpoveď špičkového času môže byť vypnutá. Odporúča, aby sme meteory začali hľadať okolo 22:00 pre prípad, že by sa vrchol priblížil skoro.

READ  Topiace sa ľadovce prispievajú k zemetraseniu na Aljaške, čo vedie k nárastu krajiny o 1,5 palca ročne

Počas niekoľkých posledných nocí sa už na celom svete vyskytlo niekoľko meteorických rojov z tohto meteorického roja.

NASA si myslí, že meteory budú slabé, ale veľmi jasné. Tiež hovoria, že sú možné niektoré bolidové meteory. Bolidový meteor má ohnivý chvost. NASA tiež bagatelizuje možnosť meteorickej búrky, ktorej výsledkom bude 200 alebo viac meteorov za hodinu namiesto očakávaných 60 meteorov za hodinu.

Nebolo by na škodu zobudiť sa neskoro a pozrieť sa na meteorický roj. To je najmenej, čo vieme, keď sa to stane, obloha nám to umožní vidieť.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close