Hlavné správy

Predpoveď Slovenska, Chorvátska, ukážka, skupinové správy a ďalšie

Pri hľadaní svojej prvej výhry v troch zápasoch Slovensko v sobotu privíta Chorvátsko na Tehelnom poli.

Hostitelia čelili remíze 1: 1 so Slovinskom, zatiaľ čo diváci remizovali 0: 0 s Ruskom.

Slovensko neudržalo porážku, keď na majstrovstvách sveta 2022 FIFA porazilo Slovensko 1: 1.

V afére KJ na štadióne Stoys Sports Park úvodný hráč Roberta Bosenaka Peter Stojanovic zrušil v 42. minúte.

Nasledovalo vyradenie z Euro 2020 na úrovni skupiny, kde prehrali posledné dva zápasy v skupine E, pričom inkasovali šesť gólov a neinkasovali ani jeden.

Chorvátsko medzitým v stredu na štadióne Lužniki čelilo Rusku bezgólovej remízy Ruska.

Muži Zlatka Dalića nevyhrali päť z posledných šiestich zápasov vo všetkých súťažiach, jedinou výnimkou je výhra 3: 1 nad Škótskom 22. júna.

Skvelý štart do ich kvalifikačnej kampane však znamená, že v skupine H skončia na prvom mieste, v sobotu o jeden bod a dve miesta nad domácimi.

Slovensko proti Chorvátsku proti sebe

Chorvátsko úplne ovládlo históriu tohto turnaja s 10 víťazstvami z predchádzajúcich 15 stretnutí. Slovensko má dve víťazstvá a tri remízy.

Sprievodca po Slovensku (všetky zápasy): DLLWD

Sprievodca po Chorvátsku (všetky zápasy): DLWDL

Správy tímu Slovensko vs Chorvátsko

Slovensko

Po zápase so Slovinskom bez zranení bude hostiteľ predstavovať čistý stôl zdravia a všetkých 25 pozvaných hráčov.

Zranenie: Nie.

Pozastavené: Nie.

Chorvátsko

Jedinou pochybnosťou pre obecenstvo Duje Saletta-car bolo po príchode so zranením v 84. minúte.

Podozrivé: Duje Salada-car

Predpovedá Slovensko vs Chorvátsko XI

Slovensko XI (4-3-3): Marek Roddick; Peter Beckerk, Ľubomír Šatka, Milan Škriniar, Jakub Holúbek; Marek Hamak, Stanislav Lobotka, Juraj Kukka; Evan Schrns, Robert Bosenak, Vladimir Weiss

Chorvátsko predpovedalo XI (4-3-3): Dominic Livakovich; Joseph Zuranovic, Dejan Lowren, Miles Skorik, Borna Sosa; Mario Basalik, Marcelo Prosovic, Medio Kovacic; Nicola Vlasic; Andrzej Kramrich; Ivan Perišik

READ  Súpiska Kanady CanMNT Uruguaj Katar Majstrovstvá sveta 2022

Predpoveď Slovenska proti Chorvátsku

Chorvátsko má proti Slovensku jasný náskok a neprehralo 13 z predchádzajúcich 15 stretnutí. Chorvátsko sa dostáva do hry s najsilnejšími hráčmi svojho tímu a my im pomáhame získať všetky tri body.

Predpoveď: Slovensko 0-2 Chorvátsko