Ekonomika

Predpovedaný hospodársky pokles pre slovenskú ekonomiku (prehľad noviniek)

Predná škola IT skolabuje a strana vládnej koalície má problém s krádežami. Správy zo Slovenska 23. júna.

Prečítajte si svoj prehľad správ zo Slovenska 23. júna 2020. Toto je bezplatná služba pre našich čitateľov. Ak to považujete za užitočné a chcete nás podporiť, je to najlepší spôsob, ako to urobiť Kúpte si naše online predplatné. Vďaka!

Finmin predpovedá rekordný pokles slovenskej ekonomiky

Podľa ekonomickej prognózy ministerstva hospodárstva sa očakáva, že slovenská národná ekonomika tento rok poklesne o takmer 10 percent.

Predpokladá sa, že bude 9,8%, čo je o 2,6% viac ako v aprílovej predikcii. Zámorská spotreba klesá a protiepidemické opatrenia pribúdajú.

Prečítajte si ďalšie informácie o prognóze ministerstva financií.

V rodine máme problém s krádežou

V priebehu niekoľkých hodín čelili obvineniam z krádeže dvaja politici vládnej koalície vrátane predsedu parlamentu Slovenska a lídra Sme Rodina Borisa Kollera.

Jeho stranícka kolegyňa Petra Krištofková nedávno pár dní po vymenovaní z funkcie odstúpila z vlády a jej dizertačná práca bola údajne odcudzená.

Krištofková aj Koller študovali na súkromnej vysokej škole v strednej Európe v západoslovenskom meste Scalica.

Toto prostredie som si vybral, pretože som celý život pracoval v cestovnom ruchu. Pri každej žiadosti o povolenie som bol konfrontovaný s problémami životného prostredia.

Predseda parlamentu Boris Collar vysvetľuje, prečo si vybral školu, ktorú vyštudoval

Koller predtým ostro kritizoval Andrzeja Tanka ako jeho predchodcu predsedu parlamentu a médiá najskôr prelomili príbeh o ukradnutí jeho dizertačnej práce. Teraz, keď čelí rovnakým obvineniam, Coller pripustil, že skopíroval časť svojej dizertačnej práce a uviedol, že „to nebola tragédia“.

Väčšina jej zamestnancov odchádza pre konflikt na významnej IT škole

Väčšina akademických zamestnancov Fakulty informačných a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity (SDU) v Bratislave rezignuje. Patria sem dve tretiny všetkých profesorov a odborných asistentov a veľa záruk a spoluručiteľov výskumných projektov.

„Veríme, že kroky nového dekana a jeho pokusy o prevzatie moci, hlavne v jej podobe, nemajú miesto na fakulte ani na univerzite,“ napísali v otvorenom liste študentom.

Problémy fakulty sa začali minulý rok, keď bol jej bývalý dekan za nejednoznačných okolností prepustený. Odchod akademických zamestnancov bude často znamenať rozhodnutie pre učiteľov.

V ďalších správach:

  • Robert Figo sa bude opäť uchádzať o post šéfa strany Smer, uviedol po utorňajšej schôdzke vedenia strany a jej rokovaní parlamentu. Vyzval na rezignáciu podpredsedu parlamentu Petra Bellegriniho a jeho kolegov zradcov vedúcich parlamentných výborov. (TASR)
  • Disciplinárne konanie s bývalým generálnym prokurátorom Toproslavom Trankom bolo prerušené na neurčito. Disciplinárna komisia zaoberajúca sa jeho prípadom sa chce uchádzať o pozíciu príslušnej etickej komisie. (Sme)
  • Lenka Prášenková sa v utorok vzdala funkcie predsedu súdu. Ako dôvod uviedol nedostatok podpory svojej práce väčšiny členov. Prasenkova bude v parlamente čeliť hlasovaniu o nedôvere budúci pondelok (29. júna). Tribunálu bude predsedať jeho vysoká členka Eva Miková, kým si členovia nezvolia svojho nového prezidenta. (Dennak N)
  • Takmer každý tretí študent univerzity (27 percent) na Slovensku stratil prácu počas infekcií korónovým vírusom. Prečítajte si viac o výsledkoch hlasovania.
  • Poslanca Osna zatkli pre podozrenie z podnecovania nenávisti voči poslancovi OSNS Milanovi Masurekovi a šírenia falošného poplachu.
  • Slovenská obchodná a priemyselná komora v prieskume uviedla, že dve tretiny všetkých spoločností boli negatívne ovplyvnené krízou s korónovými vírusmi. Podľa štatistického úradu kleslo 88 percent spoločností, ktoré hlasovali.
  • Veľké spoločnosti môžu požadovať štátne záruky za bankové pôžičky na základe najnovšieho plánu ministerstva financií v rámci 500 miliónov dolárov mesačne. Ministerstvo predpokladá, že do ekonomiky sa v priebehu nasledujúcich troch mesiacov vleje ďalších 1,5 miliardy dolárov, a to vďaka plánu schválenému Európskou komisiou, ktorý bol uvedený do života tento týždeň.

Nenechajte si ujsť Prehliadač Dnes:

Tím Európy sa znovu vytvára lepšie čítaj viac

Bratislava sa stáva domovom Európskeho orgánu práce čítaj viac

Slovensko bude ochotné vzdať sa slobôd pre finančnú prosperitu čítaj viac

Bohemia ferry v Tomasa, začína leto čítaj viac

23. júna 2020 o 22:19 | Zostavené zamestnancami publika

READ  EIF, UniCredit plánuje poskytnúť až 1,1 miliardy MSP v Bulharsku, na Slovensku, v Slovinsku a Chorvátsku.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close