Hlavné správy

Predpovede majstrovstiev sveta juniorov 2022: Slovensko vs. Švédsko

V roku 2022 sa budú konať majstrovstvá sveta juniorov. Ďalšia generácia hokejistov prišla s týmto neuveriteľným a veľmi očakávaným najlepším z najlepších zápasov a je tu niekoľko dobrých tímov a hráčov, na ktorých sa treba sústrediť. V druhom zápase dostane Švédsko rande so Slovenskom.

Slovensko a Švédsko mali veľmi rozdielne štarty na majstrovstvách sveta juniorov. Pre Švédsko výkon jedného z najlepších špeciálnych tímov pomohol Rusku predbehnúť, Slováci sa postavili proti sebe. Švédsko skórovalo 10 sekúnd pri svojej prvej a jedinej presilovej príležitosti. Následne strelili sami dve penalty a v takejto príležitosti inkasovali gól. Jeden tím by si mal byť istý druhým dňom a druhý by sa mal na seba tvrdo pozrieť a nájsť riešenie.

tím Slovenska

Slovensko má čo upratovať. Zužitkovať dve penalty v prvej tretine a inkasovať dva rýchle góly Spojeným štátom bolo dosť zlé. Keď sa k tomu pripočítajú tri nevydarené presilové šance v prvej tretine, začiatok nemohol byť taký zlý. Ale, zhoršilo sa to. V druhom kole prehrali 22:2. Nebyť správcu siete Simona Latkosiho, tento zápas by bol po dvoch sezónach oveľa horší ako 3:0.

Tím USA vyzeral rýchlejšie, silnejšie a inteligentnejšie ako Slováci, neustále vyvíjal tlak a nútil Latkosiho niesť svoj tím. Ak budú Švédi rýchli a slovenská obrana sa nezlepší, predstavujú veľkú hrozbu zopakovať alebo prekonať to, čo dokázali Američania proti Slovensku. Aby mali šancu proti Slovensku Švédsko, potrebujú vyčistiť hru v neutrálnej zóne a disciplínu. Zlepšenie je potrebné všade – a rýchlo. Simon Nemek a Samuel Nasco (Columbus Blue Jackets), vidíme sa!

tím Švédska

Švédsko sa v prvom zápase stretlo s veľmi silným tímom Ruska. Dostali sa na čelo tabuľky 6:3. Ako už bolo spomenuté, Švédi spočiatku využili prvý presilovkový gól Oscara Olasona. Potom sa v druhej tretine presadilo ich zabitie z pokutového kopu. Gól Simona Edwinsona krátkou rukou im zabezpečil dvojgólové vedenie. V tomto období mali ešte dve presilové hry, pričom z druhej šance sa gólovo presadil Emil Andre. Jesper Wallstead vyzeral za tých 40 minút solídne, čo bolo pre Švédov uvádzané ako X faktor. Na opačnom konci sa pred treťou tretinou stiahol Jaroslav Askarov, ktorého nahradil Jegor Guskov.

READ  Ukrajinskí a slovenskí rečníci diskutujú o ďalšej bezpečnostnej pomoci

V tretej tretine strelil švédsky tím ďalší presilovkový gól, tentoraz vďaka Alexander Holtz. Po tomto góle strelili dva góly Matviho Miškova z Ruska, pričom oba boli v jeho ceste výstredné. V skutočnosti všetky tri góly Ruska porazili Wall Street nejakým zvláštnym odrazom. Ak bude švédsky sieťový hráč naďalej spoľahlivý medzi potrubiami a švédske špeciálne tímy dokážu udržať tempo, bude to pre Team Slovakia dlhá noc.

Prognóza majstrovstiev sveta juniorov 2022: Slovensko vs. Tím Švédsko

Podobne ako pri rivalite medzi Švédskom a Ruskom, aj zlatých medailistov môže byť x faktorov. Ak by Slováci dokázali hrať veľmi slušný hokej, najmä na vlastnej strane, tak by to dotiahlo ďaleko. Latkosi bude pre Švédov výzvou, ale môže urobiť len toľko. Ak sa Slováci presadia a vytvoria si lepšie príležitosti na skórovanie, Wallstead bude mať na postup dosť. Švédsko má však napokon lepší tím.

Tip: Švédsko vyhralo 4:1