Hlavné správy

Predpovede majstrovstiev sveta juniorov 2022: Slovensko vs

Aktuálna iterácia majstrovstiev sveta juniorov v roku 2022 sa začala. Všetky tímy odohrali aspoň jeden zápas a súťaž je v plnom prúde. V piatok sa Slovensko stretne s Lotyšskom. Bol to druhý z dvoch zápasov dňa.

Predpovede majstrovstiev sveta juniorov 2022

Slovensko vs Lotyšsko

Súboj medzi Slovenskom a Lotyšskom sa teraz zdá byť súbojom o posledné miesto v bloku. Oba tímy v stredu prehrali proti Kanade a Lotyšsku 5:2 a vo štvrtok ich Slovensko rozdrvilo 11:1. Hoci Lotyšsko malo proti Kanade lepší výkon ako Slovensko, Kanaďania odohrali vo štvrtok dynamickejší a vypočítavejší zápas. Slovensko bude po tak tvrdom štvrtkovom zápase určite unavené, no Lotyšsko zaostáva len o jeden deň.

Tím Slovenska

Pre Slovensko to bol úžasný rok. Domáca krajina prvého a druhého celkového výberu draftu 2022 (Juraj Slafkowski a Simon Nemec), Slovensko je v centre pozornosti. Žiaľ, Slafkowski ani Nemec si na tomto turnaji nezahrajú. Po prehre 5:4 proti Česku to vyzeralo, že by sa proti Kanade mohli uchytiť. Pri ich štvrtkovej prehre 11:1 sa však mužstvo len ťažko pozeralo.

Hráči na pozeranie

Zatiaľ čo top-end Slovakian talent Slafkowski a Nemec tam nemusia byť, v kádri Slovenska nechýbajú talenty. Hráč draftu 2022 Adam Sýkora je kľúčovým členom súpisky, zatiaľ čo kandidát na postup do roku 2023 Dalibor Dvorský vyšiel z brány s nárastom medzi najlepších hráčov proti Kanade a Českej republike. Dôležitým členom súpisky bude aj záhadný obranca Maxim Strabak a v roku 2023 by mohol byť prvým hráčom.

Tím Lotyšska

Lotyšsko sa trápilo v oboch zápasoch, ktoré doteraz odohrali. Prehra 6:1 s Fínskom a prehra 5:2 s Kanadou ukázali, aké sú to mužstvo. Nemajú skutočný špičkový talent a nemajú taký konkurencieschopný tím ako Slovensko. Lotyšsko dúfa, že Slovensko je unavené zo štvrtkového zápasu s Kanadou.

READ  Nebolo to správne, bolo to spôsobené hlavne únavou

Hráči na pozeranie

V tíme Lotyšsko nie je veľa mien, na ktoré by sme sa mali pozerať. Na zozname sú niektoré draftové voľby NHL, ako Dans Lokmenis a Klaus Weinbergs, ktorých Boston draftoval v minulom roku vo štvrtom kole. Ich brankár Bruno Breweris zatiaľ nehral dobre, no ak bude mať dobrú noc, Lotyšsko môže byť stále v hre.

Predpoveď

Zápas medzi týmito dvoma tímami je ťažšie predpovedať ako ich predchádzajúci zápas. Slovensko má viac špičkových talentov a myslím si, že to im dáva v konečnom dôsledku náskok. Mal by to byť vyrovnaný zápas, aj keď s unavenými brankármi môžu byť svetlá trochu rozsvietené. Hľadajte Dalibora Dworského, aby zasiahol proti pomalému lotyšskému tímu.

Tip: Slovensko vyhrá 6:3

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close