Hlavné správy

Predpovede majstrovstiev sveta juniorov 2023: Slovensko vs Fínsko

Druhý deň majstrovstiev sveta juniorov je tu! Po napínavom prvom dni s množstvom gólov (väčšinou z jedného zápasu) a nepríjemností turnaj pokračuje. Pri plnom zozname hier sa zamerajme na skupinu B. Slovensko sa stretne s Fínskom. Pre Slovensko je to prvý zápas a Fínsko prichádza s prehrou.

Predpovede majstrovstiev sveta juniorov 2023

Slovensko vs. Fínsko

Ako už bolo spomenuté, Slovensko dnes odohrá svoj prvý zápas a od Fínov sa očakáva ťažká výzva. To znamená, že hneď v prvý deň ich naštvalo Švajčiarsko. V druhom zápase Fínska nebolo ľahké odskočiť. Slovensko je medzitým dobre oddýchnuté a bude sa snažiť urobiť veľký vplyv, aby začalo svoj turnaj.

Majstrovstvá sveta juniorov: Tím Slovenska

Slovensko nastúpi do tohto zápasu s niekoľkými veľkými menami v útoku aj obrane. Počnúc útočníkmi majú Philipa Mazera, výber v prvom kole Montreal Canadiens V roku 2022 jeden z ich popredných útočníkov. V tejto sezóne má zatiaľ na konte 22 bodov v 17 zápasoch OHL a bol doteraz popredným prispievateľom v medzinárodných zápasoch. V obrane majú Simona Nemca, ktorý bol celkovo druhý New Jersey Devils V drafte 2022 je na čele. Nemec hral v doterajšom priebehu sezóny v AHL s tímom Utica Comets s 11 bodmi v 24 zápasoch.

Vložiť z Getty Images

Existuje tiež niekoľko možností solídnej hĺbky v Daliborovi Dvorskom (2023) a Adamovi Sýkorovi (Adam Sýkora).New York Rangers), a Sarvak Petrovsky (Divoká Minnesota) vpredu, vzadu je Maxim Štrbák (2023). Brankárstvo je však niečo, na čo sa v tejto hre treba pozerať.

Hráč na pozeranie

Hráč, ktorého treba sledovať za slovenskú stranu, Mayzar alebo Nemec, môže byť jednou z ich najlepších perspektív. s Juraj Slafkowski Očakáva sa, že Mayzar bude viesť ofenzívu, ak zostane v NHL. Skutočným hráčom, ktorý treba sledovať, je však ich otvárač Matej Marinov. Marinov bol v USHL s Fargo Force veľmi dobrý, s 0,928 percentom úspešnosti a priemerom 1,87 gólu v 12 zápasoch. V skutočnosti, od minulej sezóny, Marinov bol pod 0,915 percentom záchrany len raz vo svojej prvej sezóne USHL, keď prešiel z ringov na európskej úrovni. V poslednom čase sa zlepšuje a Slováci ho budú potrebovať, aby v tomto trende pokračoval aj na turnaji.

READ  Nová slovenská jadrová elektráreň je blízko uvedenia do prevádzky

Majstrovstvá sveta juniorov: Tím Fínska

Fínsko patrí medzi hokejové veľmoci, aj keď nie v takom meradle ako Kanada, Švédsko a USA. Ale vždy sú tvrdé. V prvom zápase turnaja však boli naštvaní. Dostali sa do predĺženia proti Švajčiarsku, kde prehrali 3:2. Kalle Vaisanen (Rangers) a Sami Byvarinda viedli Fínov po dvoch bodoch (spolu jeden gól a tri asistencie). Vaisanen skóroval, rovnako ako Konsta Kapanen.

Fíni však tesne prekonali (27:16). Vo vlastnej koncovke nehrali dobre, dva zo svojich troch gólov padli z nedbalých obratov a jeden gól bol ťažká rozohrávka. Fínsko potrebuje upratať na palubovke a kontrolovať puk vo vlastnej koncovke. Ak chcú zdolať Slovensko, musia otestovať slovenského brankára viacerými strelami a byť múdrejší s pukom.

Hráč na pozeranie

Hráč, ktorý Fíni sledujú, je Johnny Nyman (Seattle Kraken) Nyman vyzeral dobre, ale nenašiel zadnú časť siete. Nyman, známy svojim gólovým umením, bude musieť vyjsť proti Slovensku motivovaný. Proti rozkolísanej obrane (na papieri) a otázkam v ich bránkovisku pozor, či hrá Nyman rovnako ofenzívne ako proti Slovensku proti Švajčiarsku. Nenechal by si ujsť príležitosti vyhrať dva zápasy po sebe.

Predpoveď zápasu

Na papieri a v historickom kontexte je Fínsko favoritom. Po niekoľkých neistých defenzívnych momentoch proti Švajčiarsku je však namieste pochybovať, či dokážu nastúpiť proti otravnej slovenskej strane. Fínsko má však s Koivunenom nejaký silný talent a pravdepodobná motivácia Naimana zakročí. K zúfalstvu a potrebe sa odraziť, Fínsko prevalcuje Slovákov.

Tip: Fínsko vyhrá 4:2

Vložiť z Getty Images

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close