najnovšie správy

Predseda: Predchádzajúce a súčasné vlády dobre spravovali COVID-19

Zuzana Čaputová pripomenula, že Slovensko sa nesmie spomaliť a musí rešpektovať odporúčania odborníkov.

Prezident SR Zuzana Čaputová sa domnieva, že predchádzajúca vláda vedená Petrom Pellegrinim (Smer-SD) a súčasnou vládou Igora Matoviča (OĽaNO) dobre zvládla situáciu okolo nového koronavírusu. Podľa nej reagovali včas a vhodným spôsobom. Uviedla to v utorok špeciálne vysielanie špeciálnych televíznych správ Markíza.

„Vláda Igora Matoviča má potom zložitejšiu úlohu, pretože už musí čeliť dôsledkom a následkom krízy, je to však nová situácia pre všetkých. Myslím si však, že oboje vlády si vedú dobre, “uviedla Čaputová a zdôraznila vynikajúce výsledky Slovenska v oblasti pandémie.

Pripomenula, že Slovensko sa nesmie spomaliť a musí rešpektovať odporúčania odborníkov. „Ak stojíme spolu, ak pracujeme spolu, môžeme urobiť niekoľko skutočne neskutočných vecí, ako sa ukázalo teraz,“ uviedla.

Podľa hlavy štátu situácia ukázala, že sú potrebné ďalšie investície do zdravia, vedy a výskumu. Zdôraznila tiež dôležitosť nielen lekárskych povolaní, lekárov alebo zdravotných sestier, ale aj obchodných asistentov alebo napríklad vodičov.

Čaputová pripustila, že získanie hospodárskej pomoci bolo pre mnohých komplikované. Na otázku, či by sa obchody mali v nedeľu zatvoriť, odpovedala, že bude potrebné ekonomické prepočítanie. Dokázal ukázať, čo by takáto situácia priniesla.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close