Ekonomika

Predstavený „najlacnejší elektromobil na európskom trhu“

Takto sme to dostali, Dacia predstavila svoj prvý elektromobil – Dacia jarbyť revolučný z hľadiska cenovej dostupnosti. Napriek tomu ponúkne funkcie postačujúce na mestské využitie.

Dacia Spring je malý 5-dverový elektrický crossover, ktorý ponúka 4 sedadlá. Má rozmery 3,73 x 1,62 x 1,49 m (dĺžka x šírka x výška), rázvor náprav 2,42 m a svetlá výška 150 mm. Batožinový priestor osobnej verzie dosahuje hodnotu 300, resp. 600 l (po sklopení zadných sedadiel). Verzia „Cargo“ ponúka 800 l „kufor“, úložný priestor s dĺžkou 1 033 mm a užitočné zaťaženie 325 kg.

Elektromotor poháňajúci prednú nápravu ponúka výkon 33 kW a krútiaci moment 125 Nm. Maximálna rýchlosť vozidla sa zastaví na 125 km / h.

Batéria má kapacitu 26,8 kWh a poskytne kombinovaný dojazd 225 km (WLTP). V „mestskom cykle“ by to malo byť 295 km (WLTP). K dispozícii bude aj ekologický režim, ktorý zníži maximálny výkon motora na 23 kW a obmedzí maximálnu rýchlosť na 100 km / h.

Palubná nabíjačka pre elektromobil Dacia Spring má výkon 6,6 kW. Rýchle nabíjanie s maximálnym podporovaným výkonom 30 kW bude k dispozícii za príplatok. V súvislosti s rýchlosťou nabíjania Dacia uvádza, že jar prostredníctvom:

  • Rýchlonabíjačky sa nabijú z 0 na 80% za menej ako 1 hodinu
  • wallbox s výkonom 7,4 kW sa nabije za menej ako 5 hodín,
  • Sieťový napájací zdroj s výkonom 3,7 kW sa nabije za menej ako 8 hodín,
  • Bežná zásuvka pre domácnosť sa nabije za menej ako 14 hodín.

Dacia poskytuje ako prvé elektrické auto záruka 3 roky alebo 100 000 km. Batéria je 8 rokov alebo dlhá 120 000 km.

Vybavenie

V štandardnej výbave mesta crossover Daciu jar nájdeme el. posilňovač riadenia, centrálne zamykanie, el. ovládané okná, 3,5-palcový digitálny prístrojový panel vodiča alebo rozpoznávanie hlasu Google alebo Apple. Priplatiť si bude možné manuálnu klimatizáciu, multimediálny systém so 7-palcovým displejom, el. nastaviteľné spätné zrkadlá alebo originálne rezervné koleso.

READ  Ford Puma ST - malý čert s veľkým kufrom, s divokými parametrami a farbami

K dispozícii bude tiež bezplatná aplikácia, ktorá dokáže informovať o zostávajúcej kapacite batérie, zvyškovom dosahu alebo stave nabíjania. Umožňuje vám tiež spustiť klimatizáciu, kúrenie a polohu vozidla, ako aj zastaviť nabíjanie.

Bohužiaľ, napriek mnohým vyhláseniam ohľadom cenovej revolúcie a dostupnosti, výrobca zatiaľ cenu Dacia Spring nezverejnil. Uviedol, že by to bolo „najlacnejšie mestský elektromobil na európskom trhu “. Objednávky začnú na jar budúceho roku a vozidlo bude k dispozícii v 2 úrovniach výbavy.

Zdroj: Dacia

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Renault Twingo ZE má byť lacnejší ako VW e-up alebo SEAT Mii Electric
Mestský elektromobil Citroën Ami s cenou 6 900 € je už v predaji
Ruský elektromobil Zetta za 5 000 € sa mohol predávať a vyrábať v Slovenskej republike

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close