Veda

Prelomový výskum odhaľuje „tlačidlo vypnutia“ imunitného systému

Imunitný systém chráni vaše telo pred vonkajšími útočníkmi.

Vedci zistili, čo spúšťa molekulárny poplašný systém, ktorý je dôležitý pre našu imunitnú odpoveď.

Vedci zistili, čo spúšťa molekulárny poplašný systém, ktorý hrá kľúčovú úlohu v našej imunitnej odpovedi.

Antibakteriálny superhrdina MR1 (molekula súvisiaca s MHC triedy I) je proteín nachádzajúci sa v každej bunke ľudského tela, ktorý funguje ako molekulárny poplašný systém, ktorý upozorní silné bunky nášho imunitného systému, naše biele krvinky, keď sa vyskytne rakovina. bakteriálna infekcia, výstraha. Súčasnosť.

Zatiaľ čo predtým prelomový výskum odhalil bunkový aparát, ktorý závisí od aktivácie MR1, doteraz sa nič nepochopilo o tom, ako je alarm MR1 „vypnutý“.

výskum, ktorý spoluviedol Dr. Hamish McWilliam z University of Melbourne a profesora Jose Villadangosa z Doherty Institute a Bio21 Institute, boli publikované v r Journal of Cell Biology a ukazuje základný molekulárny mechanizmus, ktorý reguluje expresiu MR1.

baktérie imunitného systému

Náš imunitný systém sníma baktérie, keď bunky vybavené proteínom nazývaným „MR1“ zachytávajú malé molekuly (antigény) a prezentujú ich silným imunitným bunkám nazývaným „bunky MAIT“. kredit: Inštitút pre infekciu a imunitu Petra Dohertyho

„Zistili sme, že vo vnútri našich buniek sú proteíny – nazývané AP2 (adaptérový proteín 2), ktoré sa viažu na MR1 a vťahujú ho do buniek,“ vysvetľuje Dr. McWilliam.

„Po vstupe MR1 už nemôže signalizovať bielym krvinkám, čo účinne vypne imunitnú odpoveď.“

Vo svojich experimentoch výskumný tím zistil, že odstránením AP2 alebo zmenou MR1 v bunkách môžu kontrolovať aktiváciu MR1, čo zase stimuluje alebo inhibuje výskyt bielych krviniek.

Dr. McWilliam hovorí, že ide o vzrušujúci objav, pretože otvára základné chápanie biológie MR1 a prispieva ku globálnemu úsiliu o navrhnutie terapií na posilnenie imunity.

„Keď pochopíme, ako vypnúť MR1, môžeme byť schopní zablokovať alebo posilniť imunitnú odpoveď, využiť ju a modulovať imunitu voči patogénom alebo nádorom,“ hovorí Dr. McWilliam.

Odkaz: „Špeciálny signál endocytózy na báze tyrozínu v MR1 kontroluje prezentáciu antigénu v bunkách MAIT od Hui Jing Lim, Jacinta M. Vauben, Cristian Pinero García, Sebastian Cruz-Gómez, Jieru Deng, Jeffrey YW Mack, Abderrahman Hachani, Regan J“ robí“. , Anderson, Gavin F. Maliar, Jesse Goet, Shanika L. Amarasinghe, Matthew E. Ritchie, Antoine Roquilli, David P. Fairley, Katharina Goss, Jamie Rossjohn, Jose A. Villadangos a Hamish EG McWilliam, 21. septembra 2022, Journal of Cell Biology,
DOI: 10.1083/jcb.202110125

Štúdiu financovali National Health and Medical Research Council, Australian Research Council, Australian Research Council Center in Advanced Molecular Imaging, National Institutes of Health, Novozélandské ministerstvo pre obchodné inovácie a zamestnanosť a Horizont 2020. Obrysový program.

READ  „Impossible“ kryštál bol vytvorený v rámci prvého testu jadrovej bomby na svete: ScienceAlert

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close