šport

Premier League: Jurgen Klopp je nadšený príchodom Thiaga Alcantara

dnes 11:21
|

Tréner Jürgen Klopp označil Thiaga Alcantaru za jedného z mála futbalistov na svete s potenciálom posunúť FC Liverpool na vyššiu úroveň.

Španielsky stredopoliar v piatok posilnil úradujúceho anglického šampióna po siedmich rokoch v Bayerne Mníchov. Obyvatelia Liverpoolu boli na prestupovom trhu zdržanlivejší za posledné dva roky, počas ktorých triumfovali v Lige majstrov aj Premier League.

Thiag bol však v bývalom klube zmluvne viazaný iba rok a zarobil mu 20 miliónov libier a 5 miliónov libier na bonusoch. Dvadsaťsedemročný Španiel prišiel s vizitkou sedemnásobného nemeckého šampióna a podieľal sa aj na nedávnom úspechu Bayernu v LM.

„Je to veľmi zvláštny hráč. Je pravda, že v tejto chvíli je ťažké nájsť za normálnych podmienok niekoho, kto by vylepšil náš tím. Keby sme minuli 300 – 400 miliónov, možno by sme niekoho našli, ale ani to by nebolo ľahké. V „V tomto konkrétnom prípade však futbalista vnáša do našej hry nový rozmer. Má schopnosti, ktoré nie sú nezvyčajné, ak nám veľmi vyhovujú. To ma zaujímalo. “ citovala Klopp Agentúra AFP.

Thiago Alcantara je synom bývalého brazílskeho reprezentanta Mazinhy. Narodil sa v Taliansku a futbalovo vyrastal v brazílskom Flamengu. Ako mladý odišiel do FC Barcelona, ​​kde debutoval v roku 2009, o štyri roky neskôr sa presťahoval do Bayernu.

Za to odohral 150 ligových zápasov, v ktorých strelil 17 gólov. V otvorenom liste fanúšikom Mníchova vysvetlil, že po zbere trofejí na týchto dvoch miestach potrebuje novú výzvu.

„Táto príležitosť ho veľmi priťahovala, takže sme ho nemuseli príliš presviedčať. Je to sľubné, keď chce byť niekto súčasťou konkrétneho projektu. Pre obe strany to bola situácia prospešná pre obidve strany a som rád, že sme sa to stalo. “ dodal nemecký tréner.

READ  Pohreb Martina Dooleyho (2021) – Ariel Lake, PA

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close