Premier League: Manchester United – Chelsea, výsledky, 6. kolo

včera 22:55
|

Futbalisti domáceho Manchestru United a FC Chelsea remizovali v sobotňajšom stretnutí 6. kola najvyššej anglickej súťaže 0: 0. V drese „červených diablov“ debutoval uruguajský útočník Edinson Cavani, ale nepodarilo sa mu prelomiť ani bezgólový stav.

Cavani sa len pred pár dňami zapojil do tréningového procesu svojho nového klubu a prestížny duel začal na lavičke náhradníkov. Jeho spoluhráči dali v prvom polčase viac gólových príležitostí ako ich súper z Londýna.

V 35. minúte hostia vyrovnali na 1 – 1, keď Marcus Rashford zakončil fantastickú prihrávku zľava. Lopta skončila na kopačke Edouarda Mendyho, ktorý bol úplne bez obrany. O šesť minút neskôr predviedli domáci ďalšiu rýchlu hru, Juan Mata od šestnástich rokov vypálil na žrď a Mendy si poradil aj s týmto pokusom.

Cavaniho čas prišiel v 58. minúte, keď sa vo veku 33 a 253 dní stal najstarším hráčom v odbore, ktorý debutoval za Man Utd v Premier League, od premiéry Zlatana Ibrahimoviča v roku 2016. Minútu po jeho príchod na trávnik sa mohol stať Cavani hrdinom zápasu, vyslobodil sa z brániaceho súpera a prvým dotykom lopty zasiahol bočnú sieť.

Chelsea bol blízko k zvýšeniu vedenia, keď sa po prihrávke stredom ihriska ocitol úplne neznačený pred bránou, ale loptu nadvihol nad Kai Havertz a bol príliš vysoký. Chelsea má po remíze deväť bodov a v neúplnej tabuľke je na šiestom mieste, Manchester United nazbieral o dva body menej a okupuje až 15. miesto.

Úradujúci šampión FC Liverpool otočil zápas proti Sheffieldu United a vďaka víťazstvu 2: 1 sa dotiahol na lídra Evertonu bodovo, na nedeľňajší duel v Southamptone je však dobrý. O triumfe „The Reds“ rozhodol v 64. minúte Portugalčan Diego Jota.

Hráči West Ham United remizovali s Manchestrom City 1: 1. „Kladivári“ sa ujali vedenia v 18. min zásluhou Michaila Antonia, na začiatku druhého polčasu nastúpil Phil Foden.

FC Fulham prehral v bránke bez slovenského zástupcu Marka Rodáka, ktorý sedel na lavičke náhradníkov, v londýnskom derby doma s Crystal Palace 1: 2. Nováčik súťaže je s jedným bodom na chvoste výsledkovej tabuľky za Burnley a Sheffield United.