Premier League: Výsledky, 3. kolo

včera 22:51
|

Futbalisti Manchestru United zvíťazili v úvodnom sobotňajšom stretnutí 3. kola anglickej Premier League na pôde Brightonu 3: 2.

Hostia pokračovali v tlaku na vyrovnanie, keď v 40. minúte Neala Maupaya prenikol stredom ihriska a ocitol sa sám s brankárom.

V druhom polčase v 52. min Marcusa Rashforda prekazil verdikt VAR, o tri minúty však útočník „červených diablov“ porazil celú domácu obranu a po individuálnom prieniku sa dostal do vedenia svojho tímu.

Marcus Rashford.

Marcus Rashford skóroval proti Brightonu.

Zdroj: TASR / AP

V divokom závere sa zdalo, že MUFC prehrá prvé ligové víťazstvo v roku, keď v 90. + 5 min. Sám na zadnej tyči vyrovnal Šalamún March na hlavičke. Hosťom sa podarilo v 10. minúte znížiť po prieniku obranou Bruna Fernandesa. VAR odhalil Maupayovo podanie ruky v jeho šestnástke.

Nórsky tréner Ole Gunnar Solskjaer odohral v PL zatiaľ dva zápasy, v predchádzajúcom dueli prehral doma s Crystal Palace 1: 3.

FC Everton zvíťazil na ihrisku Crystal Palace 2: 1 a s tromi výhrami z troch zápasov je na čele neúplnej tabuľky. Víťazný gól talianskeho trénera Carla Ancelottiho strelil v 40. minúte Brazílčan Richarlison.

Londýnska Chelsea prehrala na štadióne West Bromwich Albion po prvom polčase 0: 3. V druhom sa jej však podarilo vyrovnať, keď Tammy Abrahamová zariadila deľbu bodov v 90. + 4 minúte. „The Blues“ sa dokázali vyhnúť druhej prehre v sezóne, domáci bod zabezpečili dvoma gólmi írsky útočník Callum Robinson.

Premier League – 3. kruh:

Brighton and Hove Albion – Manchester United 2: 3 (1: 1)

Ciele: 40. Maupay (z 11 m), 90. + 5. marca – 43. Dunk (vlastný), 55. Rashford, 90. + 10 Fernandes (z 11 m)

READ  (Naživo) Pablo Carreno Busta vs Karen Kachanov Priamy prenos 2022 zadarmo – Správy FE

Crystal Palace – FC Everton 1: 2 (1: 2)

Ciele: 26. Kouyate – 10. Calvert-Lewin, 40. Richarlison (z 11 m)

West Bromwich Albion – Chelsea Londýn 3: 3 (3: 0)

Ciele: 4. a 25. Robinson, 28. Bartley – 55. Mount, 70. Hudson-Odoi, 90. + 3 Abraham

FC Burnley – FC Southampton 0: 1 (0: 1)

Cieľ: 5. Ings