Hlavné správy

Prepracovaná Mafia obsahuje netradičnú vlajku USA

Remake prvej časti legendárnej Mafie je tu už niekoľko týždňov. V hernom prostredí si hráči môžu všimnúť netradičnú americkú vlajku s menej hviezdami, ako má teraz. Flag of Mafia: Definitive Edition obsahuje 48 hviezdičiek. Z historického hľadiska je to správna postava, ale prečo je to tak?

Už v rokoch 1912 až 1959 USA používali vlajku, ktorá obsahovala 48 hviezd. Neskôr boli pridané ďalšie hviezdy a dnes má americká vlajka celkovo 50 hviezd, čo predstavuje 50 štátov USA. Na začiatku roku 1912 sa však objavila vzácna verzia vlajky, ktorá mala iba 47 hviezd.

Nebolo to však oficiálne. Vzácna americká vlajka krátko obsahovala tento počet hviezd kvôli pridaniu Nového Mexika medzi americké štáty v januári 1912, ale netrvala dlho.

Už vo februári 1912 sa Arizona pripojila k štátom, čím sa celkový počet hviezd zvýšil na 48, informovaný Jeff Briggman na svojej webovej stránke. 47-hviezdičková verzia bola platná iba asi 1 mesiac. Nenájdeme ho ani vo finálnom vydaní prepracovanej Mafie a namiesto toho tvorcovia do hry pridali 48-hviezdičkovú vlajku.

Zdroj: Jeff Briggman, Mafiánska hra

READ  Slovenský premiér Igor Matovič má pozitívne testy na televíziu COVID-19 - Channels TV

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close