Technológie

Prestávka na chladenie Slovensko vs Španielsko: Hra Euro 2020 využíva hydratačnú brzdu

aké je pravidlo?

Pravidlá UEFA stanovujú, že „prestávky na ochladenie“ nie sú povolené, kým teplota na ihrisku nedosiahne 32 stupňov Celzia.

Ak je teplota nameraná počas predzápasových bilaterálnych rozcvičení vyššia ako 32 stupňov, je povolený 90-sekundový interval 25 minút pre každý polčas.

Ktoré ďalšie hry použili vodné brzdy v Euro 2020?

Maďarsko minulú sobotu remizovalo s Francúzskom 1:1 pri remíze 1:1 s „chladiacimi brzdami“ prvýkrát na Euro 2020.

Portugalsko a Nemecko – posledné 4-2 – používali denné „chladiace brzdy“.

Prečo neboli použité v prvom zápase Anglicka na Euro 2020?

Pri meraní teploty vo Wembley 13. júna pred zápasom Anglicka proti Chorvátsku bola zaznamenaná teplota 28 stupňov Celzia.

Napriek tomu, že ide o jeden z najteplejších júnových dní v krajine, nie je dosť horúco na to, aby sa aktivovali „chladiace brzdy“.

Kedy bolo pravidlo zavedené?

„Chladiace brzdy“ prvýkrát predstavila FIFA pred majstrovstvami sveta 2014 v Brazílii, čo hráčom umožňuje trojminútové prestávky na rehydratáciu.

Prvou hrou, ktorá použila toto pravidlo, bola hra Holandsko vs Mexiko, ktorá zažila na Estadio Castello vo Fortaleze maximum 39 stupňov Celzia.

(Foto: Javier Soriano / Pool / AFP cez Getty Images)

READ  Bratislavská Divadelná Aréna je v rekonštrukcii. Jeho znovuotvorenie je naplánované na rok 2023