Veda

Prezident New England Patriots Foundation Josh Craft pri oznámení diagnózy rakoviny prostaty vyzýva na včasné odhalenie

Tradícia víťazstiev New England Patriots na rošte vyústila do viacerých majstrovstiev v Super Bowle. Teraz je pre jedného člena rodiny Kraftovcov najdôležitejším druhom víťazstva odchod z futbalového ihriska, pretože tentoraz je súperom rakovina. Doug Meehan z Newscenter 5 úprimne hovorí s Joshom Craftom o svojej diagnóze. Na športových tímoch je skvelé, že sú súčasťou komunity. A nie je to len víťazstvo na ihrisku, dôležité je vyhrávať aj mimo neho,“ povedal Kraft. Ako predseda nadácie New England Patriots Foundation Kraft zabezpečuje, aby sa tímová značka jeho rodiny zapájala do množstva dôležitých komunitných snáh. Súkromný boj s rakovinou prostaty má Kraft v popredí a na verejnosti. Na jeseň roku 2018 mu vo veku 51 rokov prvýkrát diagnostikovali rakovinu prostaty. Rutinný ročný krvný test začal ukazovať stúpajúce hladiny PSA, čo viedlo k biopsii a potom hovoru od jej lekára, že má rakovinu. Musím to brať trochu vážnejšie, povedal Kraft. Po konzultácii so svojím lekárom a rodinou sa Kraft rozhodol nechať si chirurgicky odstrániť prostatu. spýtal sa Meehan. „Nie také ťažké,“ povedal Kraft. Rozhodnutie mohlo byť ľahké, ale to, čo sa stalo potom, bolo trochu ťažké zvládnuť. Rok po operácii začala Kraftova hladina PSA opäť stúpať. To znamenalo dodatočnú liečbu, ktorá zahŕňala 35 dní ožarovania a šesť mesiacov hormonálnej terapie. „Aký bol pre teba najdesivejší moment? Zažil si ho?“ spýtal sa Meehan. „Ach, myslím, že keď sa PSA vrátil, áno,“ povedal Kraft. Okrem rakoviny kože je rakovina prostaty najčastejšou rakovinou u mužov. S 288 000 novými diagnózami len v tomto roku bude mať rakovinu prostaty počas svojho života takmer 1 z 8 mužov. „Počet mužov, ktorí skutočne žijú s rakovinou prostaty, je v Spojených štátoch v miliónoch.“ Muži prichádzajú, nikdy nemali test PSA, a keď dostanú prvý test, alebo ak má niekto príznaky, PSA je neuveriteľne vysoké a majú rakovinu v mnohých častiach tela,“ povedal Chowdhury. To je presne dôvod, prečo sa Kraft prihlásil, aby sa podelil o svoj príbeh. Verí, rovnako ako jeho lekári, že včasné odhalenie a liečba mu zachránili život. Kraftov odkaz pre mužov je podobný mantre Patriot „rob svoju prácu“ – úlohou je zostať v strehu a byť informovaný.“ Len pokračujte v tomto PSA. Zostaňte naladení na digitálnu skúšku. Určite sa dajte otestovať. Viete, ako sa hovorí, unca prevencie stojí za libru liečby. Testované každé tri mesiace, môže ich každý rok vytočiť späť ako súčasť svojej bežnej ročnej fyzickej aktivity.

READ  NASA zachytila ​​„medvediu tvár“ na Marse

Tradícia víťazstiev New England Patriots na rošte vyústila do viacerých majstrovstiev v Super Bowle.

Teraz je pre jedného člena rodiny Kraftovcov najdôležitejším druhom víťazstva odchod z futbalového ihriska, pretože tentoraz je súperom rakovina.

Doug Meehan z Newscenter 5 sa posadil s Joshom Craftom na úprimný rozhovor o jeho diagnóze.

Kraft povedal: „Skvelá vec na športových tímoch je, že sú súčasťou komunity. A nie je to len o víťazstve na ihrisku, je dôležité vyhrávať aj mimo ihriska.“

ako predseda Nadácia New England Patriots FoundationKraft zabezpečuje, že značka TEAM jeho rodiny je zapojená do množstva dôležitých komunitných snáh.

Súkromný boj s rakovinou prostaty má Kraft v popredí a na verejnosti.

Na jeseň roku 2018 mu vo veku 51 rokov prvýkrát diagnostikovali rakovinu prostaty.

Rutinný ročný krvný test začal ukazovať stúpajúce hladiny PSA, čo viedlo k biopsii a potom hovoru od jej lekára, že má rakovinu.

„Prešiel som od ‚Ach, to je v poriadku‘ k ‚Myslím, že to musím brať trochu vážnejšie‘,“ povedal Kraft.

Po konzultácii so svojím lekárom a rodinou sa Kraft rozhodol chirurgicky odstrániť prostatu.

„Aké ťažké bolo rozhodnúť sa pre operáciu?“ spýtal sa Meehan.

„Nie je to ťažké,“ povedal Kraft.

Rozhodnutie mohlo byť ľahké, ale to, čo sa stalo potom, bolo trochu ťažké zvládnuť.

Rok po operácii začala Kraftova hladina PSA opäť stúpať. To znamenalo ďalšiu liečbu, vrátane 35 dní ožarovania a šiestich mesiacov hormonálnej terapie.

„Aký bol pre teba najdesivejší moment? Mal si nejaký?“ spýtal sa Meehan.

„Ach, myslím, že keď sa PSA vrátil, áno,“ povedal Kraft.

„Rakovina prostaty je v skutočnosti, žiaľ, veľmi rozšírená,“ povedal Dr. Atish Chowdhary, lekársky onkológ. Dana-Farber Cancer Institute,

READ  Ľudia s duševným ochorením majú telá, ktoré sú biologicky staršie, ako je ich skutočný vek.

Okrem rakoviny kože je rakovina prostaty najčastejším nádorovým ochorením u mužov.

S 288 000 novými diagnózami len v tomto roku bude mať rakovinu prostaty počas svojho života takmer 1 z 8 mužov.

„Počet mužov, ktorí skutočne žijú s rakovinou prostaty v Spojených štátoch, sú v miliónoch,“ povedal Chowdhury.

Aj keď mnohé je liečiteľné, Choudhury povedal, že vidí alarmujúci trend.

Počet prípadov pokročilého karcinómu prostaty, pri ktorých sa rakovina rozšírila mimo prostaty, sa od roku 2011 zdvojnásobil.

„Prichádzajú muži, nikdy nemali žiadny skríning PSA, a keď majú prvý test alebo majú príznaky, PSA je neuveriteľne vysoký a v mnohých častiach ich tela,“ povedal Chowdhury. spôsobuje rakovinu.“ ,

Preto sa Kraft prihlásil, aby sa podelil o svoj príbeh. Verí, rovnako ako jeho lekári, že včasné odhalenie a liečba mu zachránili život.

Kraftov odkaz pre mužov je podobný mantre Patriot „rob svoju prácu“ – úlohou je byť ostražitý a informovaný.

„Len zostaňte na tom PSA. Zostaňte na digitálnej skúške. Určite sa dajte otestovať. Viete, ako sa hovorí, unca prevencie stojí za libru liečby,“ povedal Kraft.

Práve teraz sa jej PSA neustále testuje na nulovej úrovni, povedala Kraftová, čo v podstate znamená, že jej rakovina je preč.

Namiesto toho, aby dostával testy každé tri mesiace, môže ich každý rok vytočiť späť ako súčasť svojej bežnej ročnej telesnej výchovy.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close