Hlavné správy

Prezident Trump uvalil na Kubu niekoľko sankcií

Washington 24. septembra (TASR) – Americký prezident Donald Trump v stredu oznámil prísnejšie ekonomické regulácie proti Kube, ktoré majú finančne oslabiť vládu krajiny. Chce sa poďakovať skupine amerických voličov kubánskeho pôvodu, o ktorých sa uchádza o podporu v nadchádzajúcich novembrových voľbách, najmä týmto krokom, píše agentúra AP.

Podľa nových predpisov si Američania, ktorí cestujú späť z Kuby domov, nebudú môcť priniesť slávne cigary ani fľašu rumu.

Nové opatrenia zároveň znemožňujú pobyt v hoteloch, ktoré vlastní kubánska vláda.

Za posledné štyri roky vo funkcii sa Trump snažil zvrátiť pravidlá otvorenejšej politiky voči Kube zo strany jeho predchodcu Baracka Obamu a jeho vtedajšieho viceprezidenta Joea Bidena, súčasného Trumpovho volebného rivala.

Podľa Trumpa zavedenie sankcií znemožní americkým dolárom prispievať k chodu kubánskej vlády. Má v úmysle zrušiť sankcie, až keď Kuba prepustí všetkých politických väzňov, rešpektuje slobodu prejavu a zhromažďovania, umožní viac ako jednu vládnu politickú stranu a vyhlási nové, slobodné voľby.

„Opakujeme našu solidaritu s kubánskym ľudom a naše večné presvedčenie, že sloboda zvíťazí nad zlovestnými silami komunistického režimu.“ píše sa to na oficiálnom twitterovom účte Bieleho domu, odkiaľ Trump oznámil nové nariadenia.

READ  V Českej republike na Slovensku stúpa denná infekcia COVID-19

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close