Ekonomika

Prezident Ukrajiny rokoval s prezidentom SR o bezpečnostnej podpore

Ukrajinský prezident Volodymyr Želenskij sa podľa Želenského spravodajstva stretol so slovenskou prezidentkou Jusanou Kaputovou, aby prediskutovali bezpečnostnú podporu Kyjeva.

Počas utorňajších rokovaní Želenskij ocenil významný príspevok Slovenska k posilneniu bezpečnostných spôsobilostí Ukrajiny a osobnú úlohu Kapudovej pri poskytovaní obrannej pomoci Ukrajine, informovala agentúra Sin-chua.

Ukrajinský prezident po skončení rokovaní povedal novinárom: „Som si istý, že Slovensko bude Ukrajine naďalej poskytovať maximálnu bezpečnostnú pomoc.

Slovenský prezident uviedol, že od začiatku rusko-ukrajinského konfliktu Slovensko podporovalo Ukrajinu nielen pri poskytovaní vojenskej pomoci, ale aj pri poskytovaní politickej a humanitárnej pomoci.

Slovensko poskytlo Ukrajine systém protivzdušnej obrany S-300 a odmínovacie zariadenia a podporilo sankcie proti Rusku, dodala Kapudová.

Zelenskyj a Čaputová hovorili o šanciach Ukrajiny získať štatút kandidátskej krajiny v Európskej únii a financovaní Kyjeva, o úlohe Slovenska pri obnove Ukrajiny po konflikte a o pomoci Ukrajincom, ktorí boli kvôli konfliktu nútení dočasne opustiť svoje domovy.

Podľa oficiálnych údajov utieklo z Ukrajiny na Slovensko od začiatku konfliktu asi 78-tisíc Ukrajincov vrátane 31-tisíc detí.

Kapudová pricestovala do Kyjeva skôr v utorok na Selenského pozvanie.

–IANS

int / khz /

(Zamestnanci Business Standard mohli prepracovať iba názov a obrázok tejto správy; zostávajúci obsah sa automaticky vygeneruje z informačného kanála Syndicate.)

vážený čitateľ,

Business Standard sa vždy snaží poskytnúť vám aktuálne informácie a komentáre, ktoré vás zaujímajú a majú široké politické a ekonomické dôsledky pre krajinu a svet. Vaše povzbudenie a dôsledná spätná väzba o tom, ako vylepšiť našu ponuku, posilnili náš záväzok a záväzok voči týmto cieľom. Tešíme sa, že vás budeme aj v týchto ťažkých časoch vyplývajúcich z vlády 19 naďalej informovať a aktualizovať o dôveryhodné správy, autoritatívne názory a jasné komentáre k relevantným témam.
Máme však prosbu.

READ  Napriek kritickému prvému štvrťroku ekonomika naďalej pozitívne rastie

Potrebujeme vašu väčšiu podporu, keďže bojujeme s ekonomickými dopadmi epidémie, aby sme vám mohli naďalej poskytovať vysokokvalitný obsah. Naša vzorka odberu dostala povzbudivú odpoveď od mnohých z vás, ktorí sa prihlásili na odber nášho online obsahu. Dodatočné predplatné nášho online obsahu nám len pomôže dosiahnuť ciele doručovania najlepšieho a najrelevantnejšieho obsahu. Veríme v nezávislú, spravodlivú a dôveryhodnú tlač. Vaša podpora prostredníctvom vysokých odberov nám pomôže implementovať časopis, ku ktorému sme sa zaviazali.

Podporte kvalitný časopis a Prihláste sa na odber Business Quality.

Digitálny editor

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close