Zábava

Prezidenti Ukrajiny a Slovenska rokujú o bezpečnostnej podpore

Kyjev, 1. júna (SocialNews.XYZ) Ukrajinský prezident Volodymyr Želenskij sa podľa Želenského spravodajstva stretol so slovenskou prezidentkou Jusanou Kaputovou, aby prediskutovali bezpečnostnú podporu Kyjeva.

Počas utorňajších rokovaní Želenskij ocenil významný príspevok Slovenska k posilneniu bezpečnostných spôsobilostí Ukrajiny a osobnú úlohu Kapudovej pri poskytovaní obrannej pomoci Ukrajine, informovala agentúra Sin-chua.

Ukrajinský prezident po skončení rokovaní povedal novinárom: „Som si istý, že Slovensko bude Ukrajine naďalej poskytovať maximálnu bezpečnostnú pomoc.

Slovenský prezident uviedol, že od začiatku rusko-ukrajinského konfliktu Slovensko podporovalo Ukrajinu nielen pri poskytovaní vojenskej pomoci, ale aj pri poskytovaní politickej a humanitárnej pomoci.

Slovensko poskytlo Ukrajine systém protivzdušnej obrany S-300 a odmínovacie zariadenia a podporilo sankcie proti Rusku, dodala Kapudová.

Zelenskyj a Čaputová hovorili o šanciach Ukrajiny získať štatút kandidátskej krajiny v Európskej únii a financovaní Kyjeva, o úlohe Slovenska pri obnove Ukrajiny po konflikte a o pomoci Ukrajincom, ktorí boli kvôli konfliktu nútení dočasne opustiť svoje domovy.

Podľa oficiálnych údajov utieklo z Ukrajiny na Slovensko od začiatku konfliktu asi 78-tisíc Ukrajincov vrátane 31-tisíc detí.

Kapudová pricestovala do Kyjeva skôr v utorok na pozvanie Selenského.

Zdroj: IANS

Prezidenti Ukrajiny a Slovenska rokujú o bezpečnostnej podpore

O Kobe

Kobe Adusumilli je programátor. Je redaktorom SocialNews.XYZ a predsedom AGK Fire Inc.

Baví ho navrhovať webové stránky, vytvárať mobilné aplikácie a publikovať spravodajské články o aktuálnom dianí z rôznych uznávaných spravodajských zdrojov.

Pri písaní rád píše o súčasnej svetovej politike a indických filmoch. Jeho plány do budúcna sú urobiť zo SocialNews.XYZ spravodajský web bez zaujatosti alebo úsudku.

Môžete ho kontaktovať na [email protected]

READ  Ryan Cochran-Seagal prvým víťazstvom na majstrovstvách sveta končí 14-ročným suchom v USA Lyžovanie

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close