Hlavné správy

Prezidentka Tsai Ing-wen chváli otepľovanie vzťahov medzi Taiwanom a Slovenskom Taiwan News

Tchaj-pej (Taiwan News) – Prezidentka Tsai Ing-wen (蔡英文) sa v utorok (7. júna) zaoberala otepľovaním vzťahov medzi Taiwanom a Slovenskom počas stretnutia s parlamentným výborom SR, ktorému predsedal podpredseda parlamentu Milan Lawrence.


சாய் Prijaté Slovenskí zákonodarcovia v pondelok ráno poznamenali, že bilaterálne vzťahy sa po vypuknutí epidémie čoraz viac zužovali. Okrem toho, že Taiwan bojuje po boku COVID-19, daroval Slovensku masky, zatiaľ čo stredoeurópska krajina poslala vakcíny na Taiwan, čím sa vytvoril „cyklus dobrej vôle“.


Prezident uviedol, že obe krajiny podpísali 16 memorand o porozumení a uskutočnili hĺbkovú výmenu informácií v oblasti výskumu a vývoja, rozširovania obchodu, letectva a polovodičového priemyslu. Tsai povedal, že priemyselná spolupráca medzi Taiwanom a Slovenskom sa bude naďalej zlepšovať.


Tsai poďakoval slovenským zákonodarcom za pevnú podporu účasti Taiwanu na Svetovom zdravotníckom zhromaždení. Tento rok prijali tri skupiny zo Slovenska rezolúcie podporujúce účasť Taiwanu na Svetovom zdravotníckom zhromaždení, uviedol.


Ako podpredseda parlamentu Lorenzic povedal, že je hrdý na stretnutie s taiwanským lídrom, ktorý zdieľa rovnaké demokratické cítenie ako Slovensko.


Slovensko nikdy nezabudne na nezištnú lekársku pomoc Taiwanu počas epidémií, povedal Lorenzik. Poznamenal, že obe krajiny sú zapojené do hospodárskej a obchodnej spolupráce, najmä pokiaľ ide o investície Taiwanu v tejto stredoeurópskej krajine.


Zdôraznil, že list nebol signálom formálneho protimonopolného vyšetrovania obvinení, ale skôr signálom formálneho protimonopolného vyšetrovania obvinení.


Juraj Tropa, šéf Bratislavského kraja, uviedol, že Taiwan je kľúčovým partnerom Slovenska a že obe krajiny v posledných rokoch často uskutočňujú viaceré výmeny. Účelom jeho návštevy bolo podpísať dohodu o spolupráci s Kahajiangom, povedal.


Tropa pozval Chaia na Slovensko a povedal, že Bratislava má pre neho vždy pripravený červený koberec.

READ  Slovenská jednotka Euro 2020: Plná 26-členná jednotka pred turnajom 2021


Delegácia sa v pondelok (6. júna) stretla s premiérom Sü Čeng-sangom a odlet je naplánovaný na 10. júna.


Taiwan vyslal v októbri do Európy delegáciu vedenú predsedom Národnej rozvojovej rady Tung Taiwan Kung Ming-hin (龔明鑫), ktorý mal malú zastávku na Slovensku. Carol Galek, druhá štátna tajomníčka Ministerstva hospodárstva SR, viedla v decembri delegáciu najvyšších predstaviteľov vlády a podnikateľov na návšteve Taiwanu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close