Veda

Prezrite si všetky tieto zaujímavé obrázky, ktoré boli prevzaté z mesta Ryugu

Najlepším darčekom v tomto sviatočnom období bol malý balíček, ktorý do austrálskej púšte pricestoval z našej slnečnej sústavy 5. decembra 2020.

Astronómovia vo vnútri s radosťou otvárali prvé dôležité kamenné vzorky malá hviezdička Ktorá je v súčasnosti vzdialená 9 miliónov kilometrov a „vrátila sa na Zem“najlepšie„Tvar.

Existujú obrázky starodávnych okruhliakov Konečne prepustený„A malé, tmavo zafarbené zrnká vo vnútri nemôžu byť ničím iným ako špinavým uhlím, tento galaktický dar je ťažko výčitkou. Je to zavŕšenie dlhej päťročnej cesty, ktorá si vyžaduje dôkladné plánovanie a realizáciu.

Vzorky pôvodne zhromaždila misia Hayabusa 2 v Japonsku, ktorá bola po úspechu svojej prvej misie odoslaná do obehu a odobrať vzorky asteroidu v tvare diamantu s názvom Ryugu.

Počiatočná kozmická loď Hayabusa sa vrátila z asteroidu Itokawa v roku 2010, pričom prvý priamy odber sa uskutočnil v blízkosti Zeme. Celková hmotnosť povrchového materiálu Menej ako miligram, A čo stačilo na poskytnutie dôležitých informácií o asteroide Vek a geologická história.

Nové exempláre z Ryugu – vlani vykĺzli nahor a očakáva sa, že budú obsahovať ešte viac materiálu ako astronómovia, čo predstavuje asi 5,4 gramov.

Názov Ryugu označuje v japonskom folklóre čarovný podmorský „dračí palác“, v ktorom sa rybár predstavuje so záhadnou škatuľou na návrat domov – skôr ako Hayabusova tesniaca kapsula.

Poklad v tomto prípade je považovaný za viac ako 4,5 miliardy rokov starý – pozostatok našej ranej slnečnej sústavy, obsahujúci potenciálne starodávny materiál, ktorý kedysi formoval naše Slnko a jeho obežné planéty.

READ  Do pekla áno, tepelná sonda InSight je teraz na Marse úplne pochovaná

Astronómovia otvorili starostlivo uzavreté komory a našli veľa častíc väčších ako milimeter. V komore C boli o niečo väčšie ako zvyšok a boli zhromaždené od druhého dotyku misie.

Komora zachytávača vzoriek zachytená optickým mikroskopom a. (JAXA)

Pretože toto pristátie bolo zámerne severne od jamy už postavenej v misii, vedci očakávali, že vzorka bude štiepiť štiepny podpovrchový materiál. Bol by to celkom úspech, pretože všetky ostatné vzorky asteroidov zhromaždené vo vesmíre pochádzajú iba z povrchu.

Pred týmito priamymi vzorkami pochádza veľa našich poznatkov o asteroidoch z meteoritov, čo sú asteroidy alebo kométy, ktoré sú rozmazané na povrchu Zeme.

Bez zachovania umelo vyrobených kapsúl je bohužiaľ veľká časť tohto materiálu zničená alebo kontaminovaná atmosférou našej planéty v čase jej vstupu, nehovoriac o všetkých poveternostných podmienkach, ktoré tieto skaly narazili na zem. Príď potom.

Rygu je asteroid typu C, čo znamená, že jeho hornina je vysoko pórovitá a obsahuje veľa uhlíka a vody. Astronómovia majú podozrenie, že táto hromada tmavých trosiek vznikla pred miliardami rokov, keď rozbila ďalšiu veľkú horninu niekde medzi pásom asteroidov Mars A Jupiter.

Pretože povrch Ryugu vyzerá neobvykle suchý a vykazuje červenú farbu, niektorí odborníci sa domnievajú, že kedysi letel blízko slnka.

Nie všetok materiál zhromaždený v týchto nádobách je však taký starodávny. Jedna z kapsúl má zreteľný anachronizmus (na obrázku nižšie).

obrKomora zachytávača vzoriek C, ktorá je zachytená optickým mikroskopom. (JAZA)

„V komore C existuje umelý materiál,“ Číta sa Tlačová správa k projektu Hayabusa 2.

„Genesis je predmetom vyšetrovania, ale jedným z možných zdrojov je kúsok hliníka z rohu vzorkovača kozmických lodí, keď bola strela vystrelená, aby počas dotyku tento materiál premiešala.“

Neskôr, a Aktualizácia Twitter uviedol, že položka je stále nepotvrdená, ale môže sa líšiť od vzorovej rohoviny použitej pri zbere.

Vedci už začínajú analyzovať tieto nové vzorky, S trochou plynu zachyteného vo vnútri kapsuly, O ktorom sa predpokladá, že sa zhromaždil aj na povrchu Ryugu.

READ  Dedina. Newsom povedal Fawseyovi, že „môžeme byť viac v otázke dostupnosti očkovania“

Ak majú vedci pravdu, bude to prvá vzorka plynu na svete, ktorá sa vrátila z hlbokého vesmíru.

Súčasnosť je v skutočnosti veľmi.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close