Hlavné správy

„Pri kúpe lístkov musíte prevziať zodpovednosť. Je to naozaj hanba‘

Prezidentka Írskej republiky Vera Pau vyjadrila sklamanie z nevýrazného davu v minulotýždňovom súboji s Fínskom, a to aj napriek hlásenému vypredaniu zápasu.

FAI uviedla, že situáciu prehodnocuje – rekordný počet 6 952 ľudí nestačil na kapacitu Tallahassee 8 000 – a potvrdila, že ide o dôsledok toho, že sa držitelia vstupeniek nedostavili v deň kritického zápasu kvalifikácie Svetového pohára.

Na predzápasovej tlačovej konferencii v Seneci dnes večer pred zajtrajším finálovým zápasom kvalifikácie skupiny A na Slovensku Pau spomenul situáciu, keď nebolo možné prerozdeliť lístky na FAI fanúšikom, ktorí sa ich mohli zúčastniť, keďže držitelia lístkov sa v daný deň nedostavili . .

„Myslím si, že to boli hodnosti, pretože tam bol rad prázdnych miest,“ začala. „Kúpili si lístky, ale neprišli, čo je naozaj škoda. Pretože tisíce žien chceli prísť.

„Predal sa každý jeden lístok. Čo to robíš? O to sa stará naše marketingové oddelenie. Chceme, aby bola dostupná pre každého. Lístky vieme zmeniť na vyššiu cenu, no môžete tlačiť na tých, ktorí toľko nemajú [money] Dostupné. Všetci sú požiadaní o účasť.

„Môj úprimný pocit je, že slušnosť ľudí, ktorí si kupujú lístky, sa vracia a vedia, že tisíce žien doma plačú. Plakali doma, pretože nemohli ísť na štadión.“

„Pri kúpe lístka musíte prevziať zodpovednosť.“

Pau a jeho tím „dopĺňajú palivo na ďalší boj“ pred zajtrajšími zostávajúcimi zápasmi v skupine, keď idú za svojim snom o majstrovstvách sveta 2023.

Zápas proti Slovensku skráti postup Írska do play-off, keďže sa dostane na svoj prvý veľký turnaj.

Dievčatá v zelenom vyhrali nad Fínkami 1:0 a ak sa výsledky inde prinesú, tri body proti Slovenkám postúpia Írsko do 2. kola kvalifikačnej série play-off UEFA. Traja najlepší druhí.

READ  EÚ poskytla Slovensku 15,8 milióna eur kvôli prílevu ukrajinských utečencov utekajúcich pred vojnou

„Som optimista,“ povedal dnes Pau. „Vo štvrtok sme mali veľkú emocionálnu explóziu a najväčšou vecou je vrátiť sa na zem a pripraviť svoje emócie na ďalší boj, pretože bez boja sa nevyhrá žiadny zápas. Je to veľká úloha, ale nerobíme to so stresom.“ .

„Musíme si uvedomiť, že nám chýba pár hráčov – Megan Connolly, Ruesha [Littlejohn], Niamh Fahey (všetci zranení) a suspendovaný Jamie Finn. Musíme na to nájsť nejaké riešenia,“ povedal.

Do kádra po boku Izzyho Atkinsona (Aston Villa) a Jesseho Stapletona (Shelbourne) bol zaradený tínedžerský stredopoliar Wexford Youths Aiobian Clancy.

Holandský tréner Pau, ktorý vždy diskutoval o vývoji, poznamenal, že postoj tímu proti Fínsku ukázal, ako ďaleko sa dostali pod jeho taktovku. Ďalším krokom je ďalšia zastávka na ceste ďaleko od konečného cieľa.

„Neviem, ako to bolo, ale na túto skupinu – ani v európskom ťažení – play-off nestačí, je to len krôčik medzi. Pretože môžeme získať prvé tri tímy na druhých miestach, ktoré budú dáva nám obrovskú výhodu v našej pozícii v play-off, hrať zajtra Všetko je vpred

Celkový pohľad na hráčov v dnešnom tréningu.

Zdroj: Ryan Byrne/INPHO

„Nemáme nič, čo by znížilo dôležitosť tohto zápasu. Je skvelé, že sme sa dostali do play-off, ale dúfam, že to vyjde tak, že v našej hre urobíme veľký krok nahor. Dúfam, že to zajtra vyjde.

Oddaný obranca Lewis Quinn sediaci po jeho pravici zopakoval pocity svojho manažéra. Kapitán Birminghamu City sa zaviazal, že napriek zabezpečeniu miesta v play-off nebude žiadny relax.

„Nemyslím si to.“ Pre nás je o čo hrať. V tíme je tiež o čo hrať, aby ste si zaistili, že máte potenciál dostať sa do play-off v ďalšej základnej jedenástke, nech je to kdekoľvek, Vera nás potrebuje vidieť a tréneri, aby nás videli čo najlepšie. a naše svetlo.

READ  Djokovič sa zahrieva na French Open v Belehrade

„Pokračujeme v súťažiach a chceme aj naďalej posielať správy ostatným tímom o sile a hĺbke nášho kádra. Pre nás sme radi, že sme sa dostali do play-off, ale teraz máme ďalšiu šancu urobiť z toho ešte lepšie play-off.“ miesto, ďalší bonus za tvrdú prácu, ktorú sme vykonali. Nastúpte. Máme tento tím ako vždy.

Pozrite si hru
inak

Priblížte sa príbehom, na ktorých záleží, pomocou exkluzívnej analýzy, postrehov a diskusií o členstve The42

Stať sa členom

„Pre nás v športe nikdy nie je samoľúbosť, vždy je o viac hrať ako tím aj individuálne.“

Oba tímy remizovali 1:1, keď sa stretli v novembri, pričom tím Petra Kobana strelil iba jeden zo štyroch gólov Írska v tejto kampani.

„Slovensko nepodceňujeme,“ dodal Pau. „Je to veľmi dobrý futbalový tím. Majú dobrý zmysel pre pozičnú hru a sú schopní ju realizovať na malom priestore.

„Má veľa pouličných futbalistov, sú veľmi mobilní a presne vedia, čo na tom ihrisku robia. Je to veľmi nebezpečný tím, remizovali proti Fínsku, proti nám, len malé prehry proti Švédsku, takže zajtra budeme plne pripravení.“ .

Manažér Slovenska Peter Koban napriek tomu, že naňho zapôsobilo Írsko, mieri za víťazstvom.

„Mysleli sme si, že Švédsko a Fínsko sú dva favoriti, ale Írsko sa ukázalo ako čierny kôň. Bol som úplne ohromený tým, čo Írsko v tejto skupine predviedlo.“

„Ich obrana fungovala dobre. Fínsko a Švédsko mali problémy pri pokuse o ich prelomenie, takže pravdepodobne budeme aj my. Pravdepodobne sme vyhrali posledný zápas proti Írsku v Dubline, takže sa necíťte ako outsideri.

„Vieme, že Írsko musí vyhrať, aby sa dostalo priamo do finále play-off, ale máme o čo hrať.“

READ  Pravidlá komisie – Slovensko obviňuje EURACTIV.com z historického nedostatku financovania potravinárskeho priemyslu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close