najnovšie správy

Približne 70% respondentov je pripravených zdieľať svoj profil so zľavou

Takmer 70% ľudí je pripravených zdieľať svoj profil na sociálnej sieti a profitovať zo zníženia pri nakupovaní online. Toto je podľa globálneho prieskumu spoločnosti Cybersecurity Kaspersky.

Podobný podiel respondentov by tak hľadal priateľov, s ktorými stratili kontakt.

Viac ako polovica opýtaných je ochotná podeliť sa o svoj profil, aby si získala vysnívanú prácu a mala prístup k exkluzívnym skúsenostiam, a viac ako polovica by to urobila pre zrýchlené cestovné kontrolné vybavenie alebo aby zaručila miesto pre dieťa v škole prvej triedy.

Takmer polovica respondentov by tiež zdieľala svoj profil s cieľom zabezpečiť lepší nájom bytu alebo domu, a približne 40% respondentov by tak urobilo pri vydávaní víz do inej krajiny alebo s cieľom urýchliť záruku pôžičky pre zákazník.

Ako však spoločnosť zdôraznila, účasťou v online prieskume môže spotrebiteľ získať zľavu na preferovanú značku, ale to môže tiež viesť spoločnosť k získaniu ďalších informácií o nej ako o spotrebiteľovi. nechcel by som.

Na ochranu súkromia online a offline spoločnosť odporúča sledovať osobné údaje, ktoré ľudia zdieľajú online.

„Aj keď sú stránky sociálnych médií navrhnuté tak, aby nás povzbudzovali k zdieľaniu informácií s ostatnými, existuje riziko, že akékoľvek informácie, ktoré uverejníte, budú v nesprávnych rukách,“ uviedla spoločnosť a dodala, že aj po zastavení na použitie aplikácie alebo online. Spoločnosť odporúča vymazať účet a jeho históriu a spoločnosť odporúča použitie spoľahlivých bezpečnostných riešení.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close