Ekonomika

Prichádza k nám aj obrovské sedemmiestne SUV od Fordu. Je to najsilnejší hybrid značky

Na špeciálnom podujatí „Choď ďalej“, ktoré sa konalo minulú jar v Amsterdame, malo európsku premiéru úplne nové SUV Explorer značky Ford, jeden z najpopulárnejších modelov, najmä na americkom trhu. Už vtedy však výrobca avizoval, že tentokrát je predaj novinky naplánovaný aj v Európe, a tak sa aj stalo.

Mohutné sedemmiestne SUV prichádza na ďalšie slovenské trhy aj na ďalších trhoch, pričom pôjde výlučne o verziu s plug-in hybridným pohonom. Skladá sa z kombinácie výkonného trojlitrového benzínového motora EcoBoost V6 s elektromotorom, generátora a lítium-iónovej batérie s kapacitou 13,6 kWh.

Zloženie: 100% bavlna.Najvýkonnejšia hybridná značka

Celkový výkon hybridného systému potom dosahuje až 457 koní a krútiaci moment sa vyšplhal na 825 Nm, čo z neho robí najvýkonnejší hybridný model v ponuke Fordu vôbec. Pohonná jednotka potom obsahuje 10-stupňovú automatickú prevodovku Ford, inteligentný pohon všetkých kolies a systém riadenia terénu so siedmimi jazdnými režimami.

Na jedno nabitie by malo toto plnotučné SUV podľa metodiky WLTP zvládnuť prejazd 42 kilometrov. Okrem toho nesklame ani pri praktickom používaní, pretože je možné utiahnuť príves až na 2,5 tony a prepraviť sedem cestujúcich.

“Explorer Plug-In Hybrid je synonymom všestrannosti. Nikdy predtým sme neponúkali vozidlo, ktoré zvládne ťažký terén, ľahko odtiahne čln a bude jazdiť po meste na elektrický pohon, a to všetko v luxuse a pohodlí.” uviedol Matthias Tonn, hlavný dizajnér spoločnosti Explorer pre Európu.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Odišli ste 65% čítať.

Nezistili ste všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup k úplnému obsahu

KÚPIŤ

Máte už predplatné?
Prihlásiť sa

READ  Dacia vydala príves pre najdostupnejší elektromobil v Európe

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close