Priemeruje jeden gól za 37 minút. Robert Lewandowski je svetová extratrieda

dnes 09:20
|

Tridsaťdvaročný rodák z Varšavy je mužom streleckých rekordov. V piatich bundesligových zápasoch strelil 10 gólov, čo sa predtým v najvyššej nemeckej súťaži nikomu nepodarilo.

Pravá noha, hlava, ľavá noha a ďalšia veľká hetrika sa narodili. Robert Lewandowski to dokázal za 50 minút čistého času a po hodine hry viedol FC Bayern Frankfurt 3: 0. Napokon päťhodinovou strelou poslal zdecimovaného súpera z prázdnej Allianz Arény domov. Fenomenálny poľský útočník to však priamo na ihrisku nezažil, pretože bol vystriedaný v 68. min.

„Nemám s tým problém, tréner ma nahradil. Mám len záujem pomôcť tímu k víťazstvu,“ komentoval Lewandowski pre TV Sky. „Spýtal sa sám seba dole, možno je to niečo, čo tu predtým ani nebolo,“ vysvetlil tréner Hansi Flick.

Tridsaťdvaročný rodák z Varšavy je mužom streleckých rekordov. V novom bundesligovom ročníku tvrdo pracuje na tom, čo si stanovil v minulej sezóne. V piatich zápasoch strelil už 10 gólov, čo sa predtým v najvyššej nemeckej súťaži nepodarilo nikomu. Peter Meyer z Borussie Monchengladbach sa v úvodných piatich zápasoch v sezóne 1967/1968 blysol deviatimi gólmi, rovnakých 9 gólov strelil po začiatku sezóny pred rokom Lewandowski.

Ešte brutálnejšie sú však štatistiky, podľa ktorých sa poľský kanonier v posledných troch zápasoch podieľal na 11 góloch svojho tímu. Sám zastrelil deväť a pripravil ďalšie dva. K niečomu podobnému došlo od začiatku oficiálneho počítania asistencií v I. bundeslige v roku 1992 iba raz.

Robert Lewandowski je spokojný so strelou

Zdroj: SITA / AP

V sezóne 2004/2005 získal Holanďan Roy Makaay v drese Bayernu taktiež 11 bodov v troch po sebe nasledujúcich zápasoch. „Už ani neviem, čo mu mám povedať. Asi len to, že sme naozaj radi, že ho máme,“ poznamenal Hansi Flick.

READ  Rakuten TV spúšťa rýchly kanál ženského futbalu DAZN

„Už keď hrával v Dortmunde, mali sme s ním problémy. Ale dnes je z neho ešte lepší hráč. Ľavák, pravák, hlavička, je mu úplne jedno, ako skóruje. Dobre sa pohybuje a je veľmi aktívny.“ … vyššia úroveň. Jednoducho svetová trieda, “ Jandrome Boateng, spoluhráč z obrany, ocenil Lewandowského, citoval ho v denníku Bild.

A ešte jedna globálna štatistika. V posledných 47 zápasoch dosiahol poľský gólový stroj 55 presných zásahov vo všetkých súťažiach, z toho 34 v 31 bundesligových dueloch. „V tejto sezóne má v priemere jeden gól za 37 minút, a to aj v zápase proti Hoffenheimu (prehra 1: 4 – pozn.) nehral od začiatku. Na trávnik sa dostal až v druhom polčase a vôbec neskóroval. „ všimol si portál BBC.

FC Bayern strelil v piatich bundesligových kolách už 22 gólov, ale nie je lídrom v tabuľke. Na čele je 13-bodový tím RB Lipsko, Bavorsko zaostáva o 1 bod.