Svet

Priepasť medzi súdnictvom a administratívou v Malajzii

Línia všeobecných volieb v Indonézii v roku 2024 sa blíži, no bezpečnostná situácia vo svete sa zrejme zhoršuje. Globálne výzvy sú na obzore a sú neoddeliteľne spojené s osudom Indonézie.

V Európe stále prebieha konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom. Jedinečným faktorom pri vypuknutí vojny je okrem historických dôvodov aj obava Ruska z pozície Ukrajiny k vstupu do NATO. Teraz je situácia na Ukrajine obkľúčená ruskými vojenskými silami a tento konflikt vyvolal vyhliadky na globálnu potravinovú krízu.

Krajiny sú kvôli konfliktu napäté. Rusko je v konflikte nielen so Spojenými štátmi, ktoré Ukrajine dodávajú logistickú a vojenskú pomoc, ale aj s Európskou úniou, ktorej sa to týka. Očakáva sa, že tento typ pripojenia bude trvať dlho.

Situácia je porovnateľná v celej Ázii. Údajný konflikt v Juhočínskom mori zo strany niekoľkých krajín vrátane Číny, Brunejského Darussalamu, Malajzie, Filipín, Taiwanu a Vietnamu zdôrazňuje napätie v ázijských vzťahoch.

Táto oblasť bohatá na morské zdroje má okrem strategickej polohy aj výnimočný ekonomický potenciál. Odhaduje sa, že oceány obsahujú 11 miliárd barelov nevyvinutej ropy a 190 biliónov kubických stôp zemného plynu.

Čína oslavuje svoj historický nárok na Juhočínske more. Tento argument je založený na starovekej čínskej histórii, od dynastie Han v 2. storočí pred Kristom po dynastie Ming a Qing v 13. storočí pred Kristom. Potom v roku 1947 Čína posilnila svoj nárok nakreslením deväťbodovej mapy Juhočínskeho mora a vyhlásením ostrovov Spartley a Paracel za svoje.

Medzitým Brunejsko-darussalamský štát, Filipíny, Malajzia, Taiwan a Vietnam vo všeobecnosti sídlia v Juhočínskom mori podľa zákonov špeciálnej ekonomickej zóny (EEZ). Zdá sa, že Čína je agresívna. Okrem toho, že vláda požaduje 80-90 percentnú suverenitu nad Juhočínskym morom, posilňuje svoju bezpečnosť.

Čína buduje vojenské zariadenia, stavia umelé ostrovy a rozmiestňuje vojnové lode v týchto regionálnych vodách. Mimo Juhočínskeho mora je Čína v konflikte s Taiwanom podporovaným USA. Priateľstvo, ktoré medzi oboma krajinami zvyčajne panuje, postupne slablo.

READ  Koronavírus: V Belgicku sa vyskytlo viac ako 21 000 prípadov infekcie

Podľa Tempa čínsky minister obrany Wei Fengke 13. júna 2022 povedal: „Ak sa niekto pokúsi oddeliť Taiwan od Číny, nebudeme váhať s tým, že budeme bojovať.“ Budeme bojovať za každú cenu a bojovať až do konca. Toto je jediná voľba Číny.

Tento problém eskaloval napätie medzi Čínou a Spojenými štátmi. Vzťahy medzi USA a Čínou, ktoré sa zlepšili po porážke prezidenta Trumpa, sa museli po taiwanskej kríze reštartovať.

Okrem možnosti vojny sa podarilo oživiť epidémiu Govt-19, ktorá trvá už najmenej dva roky. Napriek vakcínam sa stále objavujú nové varianty, ktoré si vyžadujú starostlivosť, kamkoľvek ideme.

Svet je plný neistoty. Očakávanie vojny, ekonomiky a chorôb vyvoláva naše obavy o budúcnosť sveta.

Čo tak Indonézia?

Pri riešení globálnych problémov je Indonézia pripravená. Minister obrany Bravo Subiando navrhuje plán na modernizáciu bezpečnostných zariadení na zvýšenie bezpečnosti.

Neskôr indonézska vláda objednala 42 francúzskych stíhačiek Rafale. Rozpočet pre indonézske národné ozbrojené sily (TNI) sa zvýšil na 32 biliónov rupií na modernizáciu vojenského vybavenia.

Bravo povedal, že bol zameraný na zlepšenie sebaobrany. „Budeme brániť krajinu všetkými možnými spôsobmi,“ vyhlásil Bravo vo vyhlásení (11.6.2022) (Andara).

Pred parlamentnými voľbami a prípravou na rok 2024 však stranícki obyvatelia pokračujú v politickom safari. Hľadajú vlastné zmierlivé úsilie, vrátane selektivity, aby pripravili budúcich prezidentských a viceprezidentských kandidátov na víťazstvo vo voľbách. Hoci sú tieto kroky legitímne, neodrážajú intelektuálny postoj politickej elity reagovať na blížiace sa globálne hrozby.

Otázkou je, akého lídra dnes a v budúcnosti potrebuje Indonézia na riešenie globálnych hrozieb? Grécky historik Thucyditis raz povedal: „Silní robia, čo môžu, a slabí sa tešia z toho, čo musia.“

Thukydidov pohľad sa zdá byť v súčasnom kontexte podstatný, pretože súvisí s realitou medzinárodných vzťahov. Je pravda, že silný národ víťazí nad slabými napriek všetkým svojim pravdivým tvrdeniam.

READ  Joe Biden obvinil Rusko zo snahy prerušiť parlamentné voľby v USA v roku 2022

Spojené štáty môžu zo všetkých síl ovplyvňovať svet prostredníctvom vojenských aliancií a mäkkej sily. Môže viesť konflikt medzi Ruskom a Ukrajinou a veriť, že Rusko je zlo.

Čína má ekonomické a vojenské schopnosti ovplyvniť ázijské krajiny. Zo svojej podstaty si krajina môže nárokovať vlastníctvo Juhočínskeho mora a ohrozovať Taiwan z rôznych dôvodov.

V dôsledku toho sa Indonézia musí naďalej snažiť stať sa hlavnou mocnosťou, najmä pokiaľ ide o bezpečnosť a bezpečnosť. Indonézii by nemali vládnuť cudzinci a mala by si zachovať suverenitu.

Indonézia má na druhej strane nezávislú a aktívnu politickú politiku, nezávislú od „západného“ a „východného“ zhromaždenia a stále sa angažuje v dosahovaní svetového mieru. História ukazuje, že Indonézia si tieto zahraničnopolitické normy udržiava už desaťročia. Politická myšlienka, ktorá sa nedala opustiť kvôli historickému odkazu otcov zakladateľov.

V dôsledku toho sa Indonézia musí stať silnou krajinou z hľadiska bezpečnosti a bezpečnosti. Táto sila sa však nepoužíva na podmanenie si iných národov, ale na ochranu a udržiavanie svetového mieru.

Ak to prejde, dúfam, že Indonéziu uznajú aj iné krajiny. Je to preto, že Indonézia je silná nie preto, že kolonizuje a kontroluje iné krajiny, ale preto, že má silnú bezpečnosť a bezpečnosť a agresívne robí kompromisy so všetkými stranami.

Napriek kritike, ktorá bola na neho vznesená, Prabhove snahy začali viesť krajinu k silnejšej organizácii. Ak je teda potrebný indonézsky vodca potrebný vo všeobecných voľbách v roku 2024, riešením je vodca, ktorý pozná globálnu geopolitickú realitu, národnú bezpečnosť a bezpečnosť a diplomaciu s inými krajinami.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close