Príležitosti Novinky a povesti: Usporiadanie semifinále WJC

Štvrťfinále majstrovstiev sveta juniorov 2021 nechýba ani zábava, pretože miestenky v semifinále si rezervovali Kanada, Rusko, Fínsko a USA.

Krátky nemecký pokles proti Rusku

Pri všetkej kritike vysokých zápasov na majstrovstvách sveta juniorov v roku 2021 včerajšie štvrťfinále určite pomohlo umlčať kritikov. V prvom zápase dňa stáročná veľmoc Ruska čelila druhému obľúbenému tímu Nemecka, Nemecku, čo bolo tesnejšie stretnutie, ako si mnohí mysleli. Hurikán Príležitosť Vasilij Ponomarev otvoril skóre krásnou skratovou strelou v prvej tretine. Danil Bashkrov v polovici druhej tretiny zachytí druhý ruský gól.

Ruský tím Vasilij Ponomarov (ruský hokej / FHR.RU)

Nemecko všetkých prekvapilo tým, že úvodný gól tretej tretiny zachytilo prostredníctvom Floriana Eliasa, ktorý strelil svoj štvrtý gól a deviaty bod zápasu. Nemecký Tim Stutsall, John-Jason Peterka a Elias boli na čele zoznamu s 29 z 38 nemeckých bodov.

Medzi najlepších troch hráčov na turnaji za Nemecko patria Stutt, obranca Mario Zimmerman a zlatý medailista Florian Buckle.

Fínsko sa chystá na neuveriteľný návrat

V druhom zápase dňa sa obnovil starý zápas medzi Švédskom a Fínskom. Určite to nebolo sklamanie, pretože to bola zábavná stránka dňa. Príležitosť Detroitu Red Wings Lucas Raymond pripísal oba góly Švédsku, keď na konci prvej tretiny postúpili do vedenia 2: 0. Na začiatku druhej tretiny hra otočila hlavu a Fínsko začalo chytať. Očakávania Winnipeg Jets Henry Nikkenen znížili na začiatku druhej tretiny manko na jedno, zatiaľ čo Fínsko išlo do rozpadu.

Indiáni Lucas Raymond Frolunda
Lucas Raymond z Indiánov Florunda (Foto: Tommy Hole DT)

Netrvalo dlho a Fínsko opäť zasiahlo, pretože očakávanie Floridy Panthers Anton Lundel pri treťom štarte vyrovnal hru v presilovej hre. Keď sa hra chýli ku koncu, z hrdiny sa stal Ronnie Hirvonen, anticipátor tímu Toronto Maple Leaf. V 18-ročnom centri ostáva 23 sekúnd, švédsky sieťový futbalista Hugo Alfelt sa chytil posledného pokusu zabezpečiť si miesto v semifinále.

Prvými tromi hráčmi na turnaji za Švédsko sú šanca Vancouveru Connex Arvid Gostmar, príležitosť Los Angeles Kings Tobias Jornfot a šanca Arizona Coyotes Victor Sodostrom.

Kanadské knihy postúpili do semifinále

Zvyšný vypadávajúci tím v Kanade zajal Česko v treťom zápase dňa. Kanada otvorila v prvej tretine skóre 2: 0, s možnosťou byvolích šabíl strelil svoj prvý gól Dylan Goshen krátko po vypršaní presilovej hry Kanady vedúcou lavínovou príležitosťou WJC a Colorada Bowenom Byramom. Toto sa javilo ako ďalšie hegemonické víťazstvo Kanady, ktorá sa vďaka neúspechu Českej republiky zmenila na tvrdú vojnu.

Dylan Cossans, Dominic Zentek
Slovenská Dominique Zentek (The Canadian Press / Cody McLachlan) sleduje Kanadu Dylana Kozensena

Českí priekopníci Adam Razka a John Misak sa obaja priblížili k pridaniu svojho tímu na hraciu plochu, ale Dylan Levy naďalej zatváral dvere a bránil shutout. Žiadny tím nebude uvedený v zápise, kým Washington Capitals neočakáva, že Connor McMichael bude hrať na ľade gólom prázdnej brány.

Prvými tromi hráčmi na turnaji za Českú republiku sú obranca Radek Kucherik, obranca David Zyrzek a šanca Montrealu Kanaďania John Misak.

Zabráňte tomu, aby sa USA rozhýbali

Pri pohľade na konečné skóre finále štvrťfinále nevyzeralo na vyrovnaný zápas, ale tím USA musel nad Slovenskom zvíťaziť 5-2. Šanca Kings Arthur Kaliyev v prvej tretine strelil USA gól Power Play z polovice. Bol to druhý zápas turnaja a šanca Anaheim Ducks bola, že Trevor Zegras obsadil druhé miesto s asistenciou, aby získal skóre v zápase.

Coyotes dali šancu Johnovi Farinachimu a Kanaďania šancu gólmi na začiatku druhej tretiny dať Cole Covefieldovi vedenie 3: 0. Slovensko nepadlo tak ľahko, o dve minúty neskôr chytilo svoj prvý zápas Matej Koslik.

John Farinachi z Dexter Pre School
John Farinachi z Dexter Pre School (s láskavým dovolením Dextera Southfielda)

Slovensko znížilo manko v druhom polčase na polovicu presilovým gólom Dominika Sozku. To sa vracia, keď Farinaki zachytil svoju druhú hru za menej ako päť minút. 2021 Draft – Kvalifikačná príležitosť Matthew Beniers spečatil víťazstvo gólom prázdnej brány.

READ  Animovaný film 'Vaša krajina' začína hru

Medzi najlepších troch hráčov na turnaji za Slovensko patria Simon Latkosi, David Mudrak a Simon Nemak. Kanada sa v pondelok v semifinále proti Fínsku stretne s Ruskom a USA.