Veda

Prípady COVID-19 v michiganských školách sa za týždeň zdvojnásobia

Počet nových ohnísk COVID-19 v michiganských školách sa od minulého týždňa viac ako zdvojnásobil, pretože školský rok je v plnom prúde.

stav minulý týždeň informovaný o 180 prípadov COVID-19 súvisiacich s novým ohniskom, ktoré boli prvýkrát identifikované v aktuálnom nahlasovacom týždni, a 227 prípadov súvisiacich s prebiehajúcim ohniskom, čo znamená, že prvý prípad bol identifikovaný v predchádzajúcich týždňoch, ale najmenej jeden. Nový súvisiaci problém nastal pred. Teraz je 344 nových ohnisiek a 548 prebiehajúcich ohnisiek.

Tieto údaje, zverejňované každý pondelok, zahŕňajú ohniská pre študentov a zamestnancov v Michiganských predškolských zariadeniach, školách K-12 a univerzitách, ako uviedli miestne zdravotnícke oddelenia. Štát uznal, že “nedostatok schopnosti efektívne vykonávať sledovanie kontaktov” mohol viesť k nedostatočnému informovaniu o ohniskách.

South Christian High School v Kent County slúži školám K-12 pozostávajúcim zo študentov aj zamestnancov, pričom v kategórii nové ohnisko nákazy je 21 nových prípadov. 25 nových prípadov bolo zaznamenaných medzi postgraduálnymi študentmi Northwoodskej univerzity.

viac: Bežný školský rok sa pre deti z Michiganu nekoná

viac: Som rada, že moje deti sú opäť v škole. Ale nemôžem si prestať robiť starosti s COVID-19. vyhliadka

Michiganská univerzita zápasí s rastúcim počtom prípadov COVID-19, pretože školský rok a vypredané dni na štadióne stále pokračujú. Je na vrchole zoznamu prebiehajúcich ohnísk s 283 hlásenými prípadmi.

Tiež je pozoruhodné, že Adams Elementary v Midland County má 30 prípadov prebiehajúcich ohnísk.

Nárast ohnísk a prípadov prichádza s tým, ako sa miestni a štátni politici stretávajú s tým, či implementovať mandáty masiek a ďalšie snahy o zmiernenie. Vláda Gretchen Whitmer a jej administratíva odolali výzvam na zavedenie celoštátneho pravidla maskovania pre školy a namiesto toho tvrdili, že by to malo byť ponechané na miestnych lídrov. Wayne, Oakland, Kent, Genesee a ďalšie veľké župy zaviedli pravidlá aspoň čiastočných masiek.

READ  Vzácny výbuch osvetlil oblohu v roku 1181 a nakoniec sme zistili, čo po sebe zanechalo

Hoci kancelária guvernéra tvrdí, že viac ako polovica všetkých študentov Michiganu sa v súčasnosti vzťahuje na jednu politiku, znamená to, že státisíce nie sú.

V okresoch s maskou niektorí študenti odmietajú splniť mandáty a organizovať omše odkráčať preč.

Minulý týždeň prezident Joe Biden vyzval všetkých guvernérov, aby zaviedli povinné očkovanie pre zamestnancov škôl. Whitmerová zatiaľ musí konkrétne reagovať na to, či bude prezidentovej žiadosti vyhovieť. Hovorca uviedol, že preverujú detaily komplexného Bidenovho plánu na COVID-19.

sú študenti rád sa vraciam Michigan však čelí ďalšiemu nárastu prípadov COVID-19, pretože krajinou sa šíria infekčné delta varianty, ktoré pustošia neočkované komunity a očkované osoby. Čo vedie k prípadom úspechu.

Pokyny pre karanténu a izoláciu v prípade výskytu ohniska v školskom obvode sa líšia, ale ministerstvo zdravotníctva vydalo alternatívne usmernenie:

  • Ak je študent očkovaný a prišiel do kontaktu s pozitívnou osobou na koronavírus: Ak študent nepociťuje žiadne príznaky a nosí masku, môže po expozícii zostať v škole.
  • Ak študent nie je očkovaný a je v kontakte so študentom pozitívnym na koronavírus, pričom má masku a je vzdialený najmenej 3 stopy: Študent môže zostať v škole, ale musí byť maskovaný a musí mať príznaky. Monitorovanie by malo pokračovať.
  • Ak študent nebol očkovaný a bol v kontakte so študentom pozitívnym na koronavírus, pričom obaja majú masku, ale sú od seba vzdialení menej ako 3 stopy: V takom prípade môže odhalený študent zostať v škole, ale musí sa vykonať testovanie denne počas siedmich dní. Ak sa nemôžu denne testovať, mali by byť v karanténe.
  • Ak je študent odhalený a jeden alebo obaja študenti nemajú masku: Študent musí byť v karanténe a môže sa vrátiť po 10 dňoch, ak počas týchto 10 dní nemali príznaky.

Spisovatelia štábu Dave Boucher a Lily Altavena prispeli k tejto správe.

Kontaktujte Emmu Stein: [email protected]

READ  Odborníci na hologram môžu teraz vytvárať reálne obrazy, ktoré sa pohybujú vo vzduchu - napríklad „3D tlačiarne pre svetlo“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close