Veda

Prípady Covid v Los Angeles BA.2 vzrástli o 130 % za jeden týždeň – konečný termín

Predstavitelia verejného zdravotníctva okresu Los Angeles dnes oznámili, že okres s 10 miliónmi ľudí konečne začal pociťovať trend, ktorý už zasiahnutý veľa častí Spojené štáty americké: rýchly nárast počtu covid Priepustnejší Omicron . záležitosti zodpovedné za BA.2 typu.

Na okres LA:

Aj keď súčasná vzorka sekvenovania predstavuje malý zlomok všetkých prípadov, naznačuje to, že medzi 27. februárom a 5. marcom bolo 14,7 % zo sekvenovaných prípadov podskupinou BA.2 omikrónov v okrese LA. Ide o nárast zo 6,4 % prípadov indexovaných v predchádzajúcom týždni.

Len minulý týždeň okresná riaditeľka verejného zdravotníctva Barbara Ferrerová opísala nárast BA.2 ako „postupný vývoj“. Zdá sa, že veci sa zmenili. Nárast zo 6,4 % na 14,7 % indexovaných prípadov znamená celkový nárast rozptylu o 129,68 %. Takmer v žiadnom prípade nejde o postupný vývoj.

Doktor Anthony Fauci vyjadril v nedeľu znepokojenie nad rýchlym nárastom prípadov v krajine Európe, ktorému predchádzal rýchly nárast BA.2 sekvencií, sa môže stať vzorom. Napríklad v Spojenom kráľovstve počet nahlásených prípadov Covid vyrástol 7-dňový priemer vzrástol z nedávneho minima 33 000 25. februára na viac ako 106 000 včera.

„Dôkladne sledujeme informácie z Európy, pretože vzory, ktoré sme videli najmä v Spojenom kráľovstve o niekoľko týždňov neskôr, sú historicky viditeľné v USA,“ povedal minulý týždeň Ferrer.

„Je náročné poukázať na úlohu BA.2 v rastúcom počte prípadov v Európe. BA.2 dorazila do týchto krajín zakaždým v inom čase, ale narastajúci počet prípadov sa vyskytuje v rovnakom čase vo veľkej časti Európy, čo môže naznačovať, že prevalencia BA.2 v týchto iných krajinách je jediná, ktorá nie je faktor. Počet prípadov pribúda,“ pokračovala. „Nárast počtu prípadov nastal krátko po zrušení niekoľkých opatrení v oblasti verejného zdravia, ktorých cieľom bolo obmedziť prenos COVID-19 v mnohých z týchto krajín. A tiež sa to deje v čase, ktorý môže ovplyvniť potenciálny nedostatok ochrany, ktorú ponúkajú vakcíny.“

READ  Fotograf zachytáva „5-hodinové detailné“ video Slnka

Nezáleží na tom, či je Ferrerovo hodnotenie správne, keďže obmedzenia už boli zrušené takmer vo všetkých štátoch.

číslo prepustený CDC v utorok uviedlo, že percento nových prípadov COVID spojených s BA.2 v Spojených štátoch vzrástlo z 23 % začiatkom marca na 35 % tento týždeň. Pozitívne to znamená, že tempo rastu sa spomalilo z dvoch 100 % skokov za posledný mesiac na o niečo menej ako 50 % za posledné dva týždne. Niektoré oblasti zasiahla skôr – a silnejšie – ako iné.

V regióne regiónu, ktorý zahŕňa Pensylvániu, New York a New Jersey a má približne 41 miliónov obyvateľov, BA.2 predstavoval 51 % všetkých nových prípadov počas posledného dvojtýždňového obdobia v utorok. Za posledných 14 dní to bolo o niečo viac ako 38 %.

Podľa CDC región Severovýchod zahŕňa Vermont, New Hampshire, Connecticut, Massachusetts, Rhode Island a Maine, ktoré majú populáciu takmer 14 miliónov, pričom BA.2 stúpa na 55 % všetkých nových prípadov.

Na celom svete BA.2 už dlho dosahuje globálnu dominanciu s napätím pre účtovníctvo Podľa WHO asi 85 % všetkých novo sekvenovaných prípadov.

Dobrou správou je, že kmene Omicron (Ba.2 a najmä pôvodný Ba.1) sú oveľa menej virulentné ako Delta, ale ako USA začiatkom februára tohto roku videli, zvýšená prenosnosť Omicron stále pretrváva. Vlna podobných úmrtí by mohla dosahujú alebo prekračujú deltu v závislosti od samotného počtu infekcií. A o BA.2 je známe, že je o 30 % priepustnejší ako BA.1, čo je dôvod, prečo neprekonáva pôvodný kmeň.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close