Veda

Prípady v Kalifornii sa vyšplhali na rekord, keď začína štátny zákaz vychádzania

(Bloomberg) – Kalifornia pridala 15 442 nových prípadov koronavírusu, pričom v sobotu večer zasiahla štátny večer večerným zákazom vychádzania.skupina ľudí stojacich v miestnosti: Ľudia čakajú v rade na testovacie miesto Covid-19 v bývalom recyklačnom centre USD Electronics v San Diegu v Kalifornii v utorok 17. novembra 2020. Kalifornský guvernér Gavin Newsom uložil zákaz vychádzania pre drvivú väčšinu obyvateľov s cieľom obmedziť prenos koronavírusov, čím sa prehlbujú opatrenia na zastavenie rýchleho prepuknutia nákazy a zároveň do úplného zastavenia.


© Bloomberg
Ľudia čakajú v rade na testovacie miesto Covid-19 v bývalom recyklačnom centre USD Electronics v San Diegu v Kalifornii v USA v utorok 17. novembra 2020. Kalifornský guvernér Gavin Newsom uvalil zákaz vychádzania na veľkú väčšinu obyvateľov, aby tak obmedzili prenosu koronavírusu, prehlbujúce sa opatrenia na zastavenie rýchleho prepuknutia nákazy pri úplnom zastavení činnosti.

Prípady prekonali piatkový rekord 13 005 infekcií, čím sa celkový počet zvýšil na takmer 1,1 milióna. Podľa údajov štátu sa počet úmrtí zvýšil o 86 na 18 643. Zvýšené zaťaženie pacientov spôsobilo, že v kalifornských nemocniciach bolo k dispozícii iba 1 921 lôžok na jednotke intenzívnej starostlivosti, čo bolo blízko júlového minima.

Vo väčšine krajov bude na mesiac uvalený zákaz vychádzania od 22:00 do 5:00, aby sa znížila miera infekcie, ktorá postihne oblasti s 37 miliónmi ľudí alebo s 94% populácie.

Iba 10 krajín na celom svete má viac prípadoch ako v Kalifornii, kde počet infekcií v súčasnosti prevyšuje infekcie v Mexiku a Nemecku, ktoré boli horúcimi miestami pandémie.

Guvernér Gavin Newsom začiatkom týždňa uviedol, že zákaz vychádzania zastaví nepodstatné práce a zhromaždenia s cieľom „znova vyrovnať krivku“, čo odráža rastúci poplach medzi predstaviteľmi štátu, pretože tretia vlna koronavírusových infekcií, ktorá má zasiahnuť štát, rastie.

Infekcie v USA presiahli 12 miliónov a Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb odporúčali proti všetkým cestám na výletných lodiach s odvolaním sa na vysoké riziko infekcie.

Dopad na podniky bude obmedzený a zdá sa, že zákaz vychádzania má do značnej miery zabrániť socializácii neskoro večer. Reštaurácie budú musieť do 22:00 zavrieť vonkajšie stolovanie, ale môžu potom ponúkať jedlo aj so sebou. Ľudia pracujúci na zmeny v továrňach, skladoch alebo na logistických prácach nebudú ovplyvnení. Takto budú môcť zostať obchody s potravinami otvorené 24 hodín.

READ  Protest proti požiadavkám na masky, ktorý sa konal v Utahu

Úradníci tiež vyzvali obyvateľov, aby sa vyhli cestovaniu a zmenšili počet zhromaždení vďakyvzdania – alebo ich úplne zrušili. Starosta Los Angeles Eric Garcetti v sobotu prostredníctvom tweetu pripomenul obyvateľom, aby oslavovali virtuálne alebo iba s členmi jednej domácnosti.

Počet infekcií v oblasti Veľkého Los Angeles sa zvýšil o 4 522, čím sa celkový počet nových prípadov za posledné štyri dni zvýšil na 17 769. V asi 10-miliónovom kraji je dnes celkovo 361 896 prípadov a denný počet hospitalizovaných pacientov sa od začiatku októbra takmer zdvojnásobil, informovalo ministerstvo zdravotníctva.

Župa tiež uložila dodatočné opatrenia začínajúce v piatok večer vrátane obmedzenia kapacity pre maloobchodné predajne, kancelárie a reštaurácie. Maloobchodné predajne a reštaurácie, ktoré nemajú zásadný význam, musia byť tiež zatvorené od 22:00 do 6:00, okrem odvozu, rozvozu a vyzdvihnutia.

Ďalšie obrubníky sa očakávajú v Los Angeles. Stravovanie vonku môže byť obmedzené, ak päťdňový priemer prípadov prekročí 4 000 alebo ak bude hospitalizácia viac ako 1 750 za deň, informovalo ministerstvo zdravotníctva kraja. Ak je priemer prípadu viac ako 4 500 alebo hospitalizácia presiahne 2 000, bude nariadený pobyt doma zostať na tri týždne, dodala.

(Aktualizácia s číslami z Los Angeles a možnými obrubníkmi v posledných troch odsekoch.)

Ďalšie články, ako je tento, nájdete na stránke bloomberg.com

© 2020 Bloomberg LP

Pokračovať v čítaní

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close