Ekonomika

Pripomíname si prvý Medzinárodný deň boja proti islamofóbii

Moslimovia na celom svete často čelia diskriminácii a nenávisti na základe svojho náboženského presvedčenia. Minulý rok OSN vyhlásila 15. marec za Medzinárodný deň boja proti islamofóbii. Už sú to štyri roky, čo teroristi zaútočili na dve mešity v meste Christchurch na Novom Zélande. V ten deň zabil strelec v dvoch mešitách 51 moslimských veriacich a 40 ďalších zranil.

Každý človek a všade má slobodu myslenia, svedomia, náboženstva a viery, vrátane slobody zmeniť svoje presvedčenie alebo nie. Každá osoba môže slobodne vyjadriť svoje presvedčenie v uctievaní, zachovávaní, praktizovaní a vyučovaní, či už individuálne alebo v komunite s inými, verejne alebo súkromne.

V tento deň upozorňujeme na ľudí na celom svete, ktorí boli prenasledovaní, zadržiavaní, uväznení alebo zabití za to, že sa identifikovali, praktizovali, konvertovali alebo boli považovaní za moslimov. Ako uviedol osobitný spravodajca OSN pre náboženstvo a vieru v Rade pre ľudské práva v roku 2021, „inštitucionalizované podozrenie voči moslimom a vnímaných moslimov narástlo do epidemických rozmerov“.

Spojené štáty budú naďalej presadzovať, aby jednotlivci žili podľa diktátu svojho svedomia a aby hovorili v mene tých, ktorým to bude odopreté. Zatiaľ čo sa moslimovia na celom svete pripravujú na svoj svätý mesiac ramadán, čas pôstu a starostlivosti o komunity, bojujme s touto nenávisťou v Amerike aj v zahraničí.

READ  Obchodné rezervy Slovenska sa v marci zmenia na prebytkové

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close