Ekonomika

Prírodné krásy Vyšehradskej štvorky sú vystavené v Istanbule

Bohaté kultúrne dedičstvo a obrovské prírodné krásy Maďarska, Poľska, Československa a Slovenska budú vystavené na výstave „Prírodné poklady skupiny Wisekrod“, ktorú organizuje Maďarské kultúrne centrum v Inštitúte zoznamu Istanbul, Maďarsko, Poľsko, Česko a Slovensko. Výstavu venovanú prírode krajín V4 otvoria pre milovníkov umenia vo štvrtok.

Na žiadosť maďarského ministerstva zahraničných vecí a zahraničného obchodu sa najlepší fotografi z krajín V4 zišli na výstave fotografií, aby poukázali na krásy regiónu. Fotografi sa pri nakrúcaní snažia začleniť do prostredia bez toho, aby rušili prírodu.

Projekt spolufinancovalo „Umenie prírody – Maďarský zväz fotografov prírody“, pričom podporu poskytli „Spolok slovenských fotografov divokej prírody“, „Český zväz fotografov prírody“ a „Poľský zväz fotografov prírody“. Výstava ponúka prírodné krásy regiónu aj tým, ktorí v strednej Európe nikdy neboli, zároveň umožňuje obyvateľom týchto štyroch krajín objavovať jedinečnosť nepoznaných miest.

Vyšehradská štvorka je kultúrna a politická aliancia, ktorá presadzuje spoločné dobro v rámci EÚ, presadzuje stabilitu v susedných krajinách a spoločne presadzuje región globálne.

Cieľom maďarského predsedníctva Vyšehradskej skupiny v rokoch 2021 – 2022 je podporiť oživenie ekonomiky regiónu so silným dôrazom na postepidemickú udržateľnosť, klimatickú politiku a zelené ekonomické zmeny so sloganom „Dobite Európu“. Od júla 2022 prevezme Čechov pozíciu vedúceho tímu z Maďarska.

Daily Sabha Newsletter

Majte prehľad o dianí v Turecku, jeho regióne a vo svete.

Skupinu môžete kedykoľvek opustiť. Registráciou súhlasíte s našimi Podmienkami používania a Zásadami ochrany osobných údajov. Táto stránka je chránená reCAPTCHA a podlieha pravidlám ochrany osobných údajov a zmluvným podmienkam spoločnosti Google.

READ  Výrobné ceny Slovenska sa v júni zvýšia

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close