Svet

Proces ohovárania Johnnyho Deppa-Amber Herta nebol posúdený, keďže porota končí denné debaty

V centre žaloby je Herdov komentár vo Washington Post z decembra 2018, v ktorom informoval o domácom zneužívaní. V článku nie je uvedené Deppovo meno, ale je jasné, že Heard ho spomína pred svojimi právnickými porotcami.

Počas utorkovej rozpravy sa sedemčlenná porota pýtala sudkyne Penny Asgaretovej, či má zvážiť celý článok alebo len tému. Titulok znie: „Heard hovoril proti sexuálnemu násiliu.“ A čelíme hnevu našej kultúry.“

Asgaret porote povedal, že titulkom bola správa, ktorú museli zvážiť, aby dospeli k verdiktu.

Počas šesťtýždňového svedectva Heardovi právnici tvrdili, že hovorí pravdu a že jeho názory podliehajú slobode prejavu podľa prvého dodatku ústavy USA.

Počas celého prípadu porotcovia počuli nahrávky bitiek dvojice a prezerali si grafické fotografie Deppovho krvavého prsta. Povedal, že v roku 2015 mu odrezali vrch prsta, keď po ňom hodili fľašu vodky Heart.

Depp poprel, že by mal zranenie prsta, a povedal, že Depp ju v tú noc znásilnil fľašou alkoholu. Povedala, že ho udrela, aby bránila seba alebo svoju sestru.

Svedectvo bolo široko vysielané naživo na sociálnych médiách a prilákalo veľké publikum, aby si vypočulo podrobnosti o rockovom vzťahu páru.

Obvinári Debbie Heard, kedysi jedna z najväčších hollywoodskych hviezd, uviedli, že minuli „všetko“. Nový film Piráti bol pozastavený a Depp bol prevedený na filmové práva na Harry Potter Spinoff Fantastic Beasts.

Deb pred dvoma rokmi prehrala žalobu proti Sunovi za urážku na cti a označila ho za „bijec manželov“. Sudca Najvyššieho súdu v Londýne rozhodol, že Heardovú niekoľkokrát zbili.

Deppovi právnici podali americkú žalobu v okrese Fairfax vo Virgínii, pretože tam bol vytlačený Washington Post. Noviny nie sú obžalovaným.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close