Hlavné správy

Profesor JBU získava medzinárodné ocenenie

Kevin Simpson, profesor psychológie na Univerzite Johna Browna, bol uznaný Nemeckým futbalovým zväzom ako príjemca Ceny Juliusa Hirscha za rok 2021.

Simpson, spolu s kolegom Michalom Vaněkom, Ph.D. Jim ‚Stostny „, Múzeum židovskej kultúry – koná sa v Slovenskom národnom múzeu.

„Je pre mňa privilégium prevziať Cenu Júliusa Hirscha za rok 2021 spolu s mojím drahým priateľom a kolegom Dr. Michaelom Vanekom na Slovensku,“ povedal Simpson. „Dúfame, že toto ocenenie inšpiruje tých, ktorí milujú hrať krásny futbal a zároveň nás všetkých povzbudí, aby sme vstali a zapojili sa do boja proti antisemitizmu.“

Výskum spoločnosti Simpson viedol v máji 2019 k umiestneniu pamätnej tabule na štadióne Pat Dapnom (štadión pod kopcom Dupen) na Slovensku, kde sídli tím a futbalový klub MSK Gilina, uvádza sa v článku v Herald. predseda dňa 12.6.2019.

Simpson a Wanek dúfajú, že budú pokračovať v tejto práci s cieľom zvýšiť povedomie o nebezpečenstvách rasizmu, bigotnosti a sociálnej diskriminácie, najmä u futbalistov v múzeách vo Viedni, Kolíne nad Rýnom a ďalších nemeckých mestách. Futbalová stránka.

Simpson a Wanek si prevzali čestnú cenu z rúk výkonného riaditeľa DFL Christiana Seiferta, porota prvýkrát udelila cenu Američanovi a Slovákovi.

Životný príbeh Juliusa Hirscha bol nedávno uvedený v knihe „Futbal pod hákovým krížom“ od Simpsona.

Simpson, plnohodnotný vedec zo Slovenskej republiky v roku 2019, vyučuje psychológiu na JBU a pôsobí ako profesor na John Brown University.

READ  Zahraniční migrujúci pracovníci si spravidla nevyberajú Slovensko ako prvé

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close