Technológie

Program Adobe Liquid Mode sľubuje, že budeme môcť znova čítať dokumenty PDF a knihy na malom mobilnom telefóne

Jednotlivé prvky v PDF tiež budeme môcť upravovať sami.

Mobilná čítačka Acrobat pre Android a iOS naučiť sa nový režim, takzvaný Liquid Mode. Toto je funkcia, pri ktorej sa dokument PDF zobrazí, aby sa dal prečítať aj na malom displeji mobilného telefónu.

PDF nie je web, na ktorom niečo podobné funguje už dlho. Preto spoločnosť Adobe na vytvorenie modelu použila prvky strojového učenia a umelej inteligencie. Používa sa na pochopenie hierarchie a usporiadania častí dokumentu PDF a ich preformátovanie do dynamickej a prispôsobiteľnej formy.

Vďaka tomu je možné stránky voľne prepracovávať. Napríklad môžeme vytvoriť obsah odkazom na nadpisy pre ľahšiu orientáciu. Čitatelia majú navyše možnosť zmeniť písmo alebo veľkosť písma.

Prvý krok k hlbším zmenám vo formáte PDF

Liquid Mode je jednou z prvých veľkých zmien, ktoré chce spoločnosť Adobe implementovať do formátu PDF. Je s ním takmer tri desaťročia a koncepčne začína starnúť. Okrem toho je dnes formát štandardný a zvyčajne Adobe Reader nepotrebujeme. Mnoho internetových prehľadávačov dokáže zobraziť aj dokumenty bez potreby inštalácie akýchkoľvek čítačiek.

To by mohlo zmeniť Liquid Mode. Napríklad uľahčenie čítania elektronických kníh vo formáte PDF namiesto súborov EPUB a MOBI by bolo vítanou zmenou. Zatiaľ čo veľký displej by ukazoval PDF v klasickej knižnej podobe, na 5-palcovom mobile naopak, podobne ako EPUB.

Novinka by sa mala objaviť v niektorých budúcich aktualizáciách mobilnej čítačky od spoločnosti Adobe.

READ  Metropolis predstavuje Natural Habitat, sériu videí o udržateľných domácnostiach

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close