Hlavné správy

Protestné zhromaždenie na Slovensku proti dodávkam zbraní na Ukrajinu?

Bolo zverejnené nové video protestného zhromaždenia v Bratislave natočené pred dvoma rokmi počas pandémie koronavírusu.

Ruský propagandistický kanál Telegram zverejnil a Video Slovenské špeciálne jednotky rozohnali demonštrantov vodnými delami. Demonštranti vychádzajú v Bratislave do ulíc, aby sa zhromaždili proti dodávkam zbraní na Ukrajinu.

Jediný fakt je, že videoklip sa natáčal v Bratislave.

Reverzné vyhľadávanie obrázkov Google a Google Streets zobrazujú udalosti, ktoré sa odohrávajú pod úradom vlády na Námestí nezávislosti.

Vyhľadávanie Google pomocou kľúčových slov ako „rally“, „Bratislava“, „vodné delo“ prináša správy o protivládnom zhromaždení v Bratislave v októbri 2020, ktoré je spojené s nespokojnosťou. Opatrenia prijaté počas pandémie koronavírusu.

Pokročilé vyhľadávanie frázy „bratislavský protest“ na Twitteri, ako aj dátumu od 16. októbra do 19. októbra 2020, prináša niekoľko príspevkov súvisiacich s zhromaždením.

Na snímke videa, ktoré zverejnil používateľ s krycím menom ZNeveri, je vidieť muža s telefónom pred vodným delom, ktorý bol údajne natočený počas protestu proti slovenským dodávkam zbraní na Ukrajinu. V decembri 2022.

Okrem toho rovnaké vyhľadávanie na Twitteri zobrazí odkaz na YouTube. Video bolo medzičasom odstránené, ale môžete si ho pozrieť pomocou webového archívu Wayback Machine. Zobrazuje osobu držiacu telefón pred vodným delom a operátora v pozadí. Zdá sa, že zábery, ktoré šírili ruskí propagandisti, zachytil jeho fotoaparát.

Toto video je zo 17. októbra 2020. V Bratislave sa v decembri 2022 namiesto zhromaždenia proti dodávkam zbraní na Ukrajinu konalo protivládne zhromaždenie.

Poveternostné podmienky sú ďaleko od zimy. Stromy so zelenými a niektorými fialovými listami môžete vidieť na videu. V skutočnosti je obraz iný: Bratislavská online kamera ukazuje takmer holé stromy.

Dmytro Bhatrak

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close