najnovšie správy

Proti bývalému prezidentovi rakúskej strany FPÖ Fear sa objavili nové obvinenia z korupcie

Ďalšie podozrenia z korupcie proti bývalému prezidentovi Slobodnej strany Rakúska (FPÖ), Heinz-Christian Strach, boli odhalené po preskúmaní chatovacích rozhovorov na jeho mobilnom telefóne.

Vyplýva to zo správy Sunday Presse am Sonntag, ktorá upozorňuje na možné korupčné správanie Strache a prevádzkovateľa súkromnej kliniky vo Viedni.

Strache údajne hovoril s prevádzkovateľom okresnej nemocnice vo Währingu vo Viedni o možnej zmene zákona – úradník kliniky požiadal o zaradenie do zoznamu nemocníc, ktoré majú prístup k fondom súkromných nemocníc. Pacienti tak môžu získať späť časť nákladov na zdravotnú starostlivosť, vysvetľuje denník Kurier.

Uvedená nemocnica bola zaradená do príslušného zoznamu v roku 2018, keď bola Strache spolková kancelárka Rakúska (december 2017 – máj 2019). Hovorca nemocnice Strachem a jeho manželka údajne ponúkli dovolenky na ostrove Korfu, po ktorých museli cestovať súkromným lietadlom, aby túto výhodu poskytli.

Strache právnik obvinenia popieral a tvrdil, že Strache nelietal na Korfu. Pri nasledujúcom lete na Ibizu právnik dodal, že Strache za to zaplatil sám.

Prevádzkovateľ nemocnice povedal, že s Fearom je priateľom už od 90. rokov, a preto by jeho ponuka pre Strache mala byť vnímaná ako priateľské gesto. Zároveň odmietol platiť Strachem alebo žiadnemu združeniu, ktoré s ním súvisí.

Podľa denníka Presse rakúska prokuratúra špecializujúca sa na hospodársku kriminalitu a korupciu (WKStA) potvrdila prebiehajúce vyšetrovanie v tomto prípade.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close