Veda

Prvý prípad Delta-Plus, verzie COVID s dvojitým šumom zistený v Louisiane koronavírus

Podľa predstaviteľov Ochsner Health vedla delta verzia COVID-19 k novému, problematickému variantu známemu ako delta-plus, ktorý bol prvýkrát identifikovaný v Louisiane.

Predpokladá sa, že Delta-Plus má rovnako vysokú prenosovú rýchlosť ako variant Delta, ktorý bol pôvodne identifikovaný v Indii a je takmer dvakrát tak nákazlivý ako pôvodný kmeň koronavírusu. Má však tiež charakteristiku variantov z Južnej Afriky a Brazílie, vďaka čomu je pre protilátky ťažšie blokovať jej vstup do buniek.

Súčasťou snahy o sekvenovanie v jeho laboratóriu na LSU Health New Orleans bol Dr. Lucio Mille povedal: „Dáva vám to dvojnásobné whammy.“ „Je to nákazlivejší vírus a je to vírus, ktorý sa nedá ľahko neutralizovať protilátkami.“

Rýchlo sa šíriaci variant koronavírusu v Indii bol v posledných mesiacoch zistený u dvoch pacientov s koronavírusmi v Louisiane …

Očkovaní ľudia sú týmto spôsobom stále chránení, pretože očkovacia látka zabíja koronavírus mnohými spôsobmi. Zdá sa však, že prevodovka nie je úplne zastavená. Inými slovami, očkovaná osoba môže byť schopná šíriť variant delta, aj keď nejaví príznaky, uviedla Milleyová s odvolaním sa na dôkazy o takýchto prípadoch v Singapure.

A z dôvodu rozdielov v hodnotách delta-plus by sa neočkovaní ľudia s „prirodzenou imunitou“, ktorí boli v minulosti infikovaní vírusom COVID, nemali spoliehať na predchádzajúcu infekciu, ktorá ich má chrániť pred týmto variantom.

„Tento vírus môže prevážiť obranu, ktorú si naše telá vybudovali proti predchádzajúcim pandemickým vírusom,“ uviedol virológ Jeremy Kamil, ktorý sekvenoval varianty v LSU Health Shreveport. Infekcia vlani v lete nemusí nutne chrániť niekoho pred infikovaním variantom delta, zatiaľ čo vakcíny sú navrhnuté tak, aby poskytovali mimoriadne silnú reakciu, ktorú si telo zachováva niekoľko mesiacov.

„Ak máš vakcínu, je ti oveľa lepšie,“ povedal Kamil.

Najviac sú ohrození neočkovaní ľudia, ktorí nikdy nemali COVID, pretože tento typ sa môže šíriť väčšou skupinou ľudí a je nákazlivejší a vyžaduje si malý kontakt kvôli infekcii.

Raz týždenne vás budeme informovať o pokroku v očkovaní COVID-19. Zaregistrujte sa ešte dnes.

„Delta ťa nájde.“ Povedal Kamil. „Stačí, aby ťa jedna osoba vystavila na veľmi krátke obdobie.“

Z 13 vzoriek identifikovaných ako Delta v Louisiane mala iba jedna variantu Delta-plus. Podľa GISAID, medzinárodnej databázy s otvoreným prístupom, do ktorej vedci nahrávajú varianty chorôb, je v USA identifikovaných ako delta-plus 153 vzoriek. V USA bolo objavených 4 804 variantov delta a na celom svete 99 013, hoci skutočný počet prípadov delty bude pravdepodobne oveľa vyšší.

Prípad Louisiana sa našiel začiatkom júna z dávky odobratej obyvateľke New Orleans, ale novšie vzorky sa odobrali v rámci partnerstva medzi ministerstvom zdravotníctva v Louisiane, Ochsner Health a LSU Health New Orleans.

Čísla Louisiana COVID: Údaje o prípadoch, úmrtiach, hospitalizáciách, vakcínach

Poznámka redakcie: Z dôvodu zmien v dôležitosti rôznych metrík používaných na sledovanie pandémií, The Times-Picayune | Advokát New Orleans R…

Ochsnerová výskumníčka Amy Fehan uviedla, že partnerstvo pomôže sledovať nové formy a pomôže pri sledovaní kontaktov. Ochsner, ktorý má veľkú stopu po celom štáte a v Mississippi, bude tiež schopný sledovať, ako sú ovplyvnené určité skupiny pacientov na základe zdravotných informácií, ktoré môžu zodpovedať prípadu COVID, ako napríklad stav očkovania, typ vakcíny alebo iné zdravotné podmienky.

„Môžeme sa začať obzerať späť a povedať, dobre, časom sa tento variant objavil a ovplyvňoval alebo neovplyvňoval očkovaných ľudí,“ uviedol Feihan a išiel príkladom.

READ  USA Covid-19: Štáty teraz prijímajú ďalšie pravidlá, keď „je celá krajina ohniskom infekcie koronavírusmi“

V pondelok obavy z pribúdajúcich prípadov variantu Delta viedli okres Los Angeles k vydaniu odporúčania pre vnútorné masky bez ohľadu na stav očkovania.

Federálna vláda neurobila žiadne nové odporúčania po tom, čo v máji uviedla, že očkovaní ľudia môžu ísť do interiéru bez masky. Rochelle Valensky, riaditeľka Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb, v stredu uviedla, že očkovaní ľudia v USA sú pred touto variantou chránení, dodal však, že miestne samosprávy by mali prijať výzvu na očkovanie a masky na základe počtu prípadov.

Aj keď v Louisiane, kde bol koncom apríla zrušený mandát masky, nedošlo k nijakým zmenám v pravidlách, tých, ktorí sú s nimi oboznámení, upozornili funkcie verzie Delta.

„Všetko, čo môžem povedať, je to, čo budem robiť,“ povedala Miley. „Som úplne zaočkovaná. Idem si nasadiť masku na ochranu každého, kto nemôže byť očkovaný a môže sedieť vedľa mňa.“

Za nákupy uskutočnené prostredníctvom odkazov na našej stránke môžeme dostať províziu pre pridružených

Emily Woodruff pokrýva verejné zdravie pre The Times-Picayune. Ako správa pre člena obhajcu America Corps v New Orleans.

Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o Report for America a podporiť našu žurnalistiku, Kliknite sem.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close