Hlavné správy

Prvý prípad súbežnej infekcie: Žena (54) má koronavírus aj chrípku, odborníci varujú pred smrteľnými následkami

Chrípka a jej podobné ochorenia sú infekcie dýchacích ciest, ktoré majú podobné príznaky ako nový koronavírus (vysoká horúčka, suchý, dráždivý kašeľ, celková únava, slabosť, bolesti hlavy, bolesť hrdla atď.). Odborníci tvrdia, že ľudia môžu bojovať proti chrípke a covid-19 súčasne.

Dlhodobá štúdia COVID-19: Vedci identifikovali štyri rôzne syndrómy u pacientov, ktorí sa liečili

Mexiko v týchto dňoch oznámilo prípad koinfekcie. 54-ročná žena sa nakazila koronavírusom a chrípkou. Okrem toho má rakovinu, chronické problémy s pľúcami a tiež trpí autoimunitným ochorením.

Zdroj: SITA / AP Photo / Manu Fernandez

Podľa odborníkov na zdravie môže byť kombinácia chrípky a infekcie vírusom covid katastrofou, hoci neexistuje presná štúdia. Odborníci z Colorada však varujú, že koronavírus spolu s ďalším infekčným ochorením pravdepodobne spôsobí horšie zdravotné komplikácie a zvýši riziko úmrtia pacienta. “Nevieme, ako na seba reagujú vírus covid-19 a chrípka. Ale keď dostanete obe choroby súčasne, mohlo by to spôsobiť viac komplikácií a zvýšiť úmrtnosť, ako keď ľudia bojujú iba s jedným vírusom.” Doktor Michael Roizen to povedal pre Colorado Daily.

V pandémii covidu-19 je Mexiko po Spojených štátoch, Brazílii a Indii štvrté najväčšie na svete s viac ako 87 000 úmrtiami. Odkedy sa posledný koronavírus prvýkrát objavil v Číne vlani v decembri, došlo v Mexiku k 867 559 infekciám. Tamojšia vláda však pripúšťa, že skutočné čísla sú niekoľkonásobne vyššie, čo pripisuje nedostatočnému testovaniu.

READ  VIDEO Na D1 zošrotoval nákladné auto Milan so svojou rodinou, nikto neprežil: Ľudia rozzúrili krok mužského priateľa

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close