Veda

Prvý prípad zriedkavého stavu zrážania krvi spojeného s vakcínou Džammú a Kašmír diagnostikovanou v Utahu; CDC hlási 17 prípadov s 8M dávkou

SALT LAKE CITY – Prvý prípad zriedkavého stavu zrážania krvi, ktorý postihuje Johnson & Johnson COVID-19 Vakcína bola diagnostikovaná v Utahu.

V stredajšej tlačovej správe sa uvádza, že mužskému pacientovi v nemocnici v Utahu v Utahu nedávno diagnostikovali trombotickú trombocytopéniu vyvolanú očkovaním, tiež známu ako VITT.

Pacient do 50 rokov bol liečený a teraz sa zotavuje doma. Asistent medicíny na Hematologickej klinike Utahovej univerzity Dr. Tvrdí to Yazan Abu-Ismail.

„Stále sa cíti dobre a dobre,“ povedal Abu-Ismail Uviedlo to na stredajšej tlačovej konferencii na prípade.

Z dôvodu stavu zrážania krvi Celonárodná prestávka Podanie vakcíny Johnson & Johnson minulý mesiac hlásilo šesť prípadov viac ako 6 miliónom ľudí, ktorí dostali vakcínu. Bol zastavený Zrušené 23. apríla Potom, čo federálne regulačné orgány stanovili, že ďalšie používanie vakcíny je bezpečné.

Abu-Ismail uviedol, že muž dostal vakcínu prvýkrát v apríli a o 10 dní neskôr sa začali objavovať príznaky bolesti nôh. Išiel na pohotovosť, kde lekári zistili, že má nízky počet krvných doštičiek a hlbokú žilovú trombózu, dodal Abu-Ismail. Muž bol naštartovaný na riedidle krvi a bol prepustený.

O pár dní neskôr však muž pocítil bolesti na hrudníku, a tak sa vrátil na pohotovosť, uviedol Abu-Ismail. Abu-Ismail uviedol, že s časom a príznakmi mali lekári okamžite podozrenie, že u muža sa môžu vyskytnúť vedľajšie účinky vakcíny a minulý týždeň mu bola diagnostikovaná VITT.

Približne do 48 hodín sa mužom znížil počet krvných doštičiek a jeho ďalšie príznaky ustúpili, takže bol opäť prepustený. Abu-Ismail uviedol, že lekári ho sledovali pred niekoľkými dňami a neustále sa zlepšuje.

Podľa Abu-Ismaila Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb doteraz potvrdili 17 prípadov VITT v Spojených štátoch, ktoré sú pravdepodobne spojené s približne 8 miliónmi dávok podanej vakcíny Johnson & Johnson. Všetky tieto prípady sa vyskytli u pacientok.

READ  Správy o COVID: NYC anime konvencia nebola udalosťou Omicron superspreader, zistila štúdia CDC

Prípad Utah je tretím americkým prípadom muža, u ktorého existuje vysoké podozrenie na VITT, ale CDC ho ako taký nepotvrdil, uviedol Abu-Ismail. Utahovým lekárom diagnostikovali VITT lekári na UIT, úradníci CDC však naznačili, že majú v úmysle prípad ďalej vyšetrovať.

U. Associate, hlavný lekár pre ambulantné zdravie Abu-Ismail a Drs. Richard Orlandi zopakoval, že je veľmi nepravdepodobné, že by vakcína Johnson & Johnson spôsobila zrážanie krvi. Orland uviedol, že riziko vzniku kontrakcií COVID-19 a závažných príznakov ochorenia je oveľa vyššie ako diagnóza VITT.

Abu-Ismail uviedol, že včasné odhalenie príznakov VITT je dôležité. Každý, kto po podaní očkovacej látky Johnson & Johnson pociťuje bolesti hlavy, rozmazané videnie, záchvaty alebo bolesti nôh, sa musí obrátiť na svojho lekára.

Aj keď tento stav môže byť vážny, je liečiteľný, ak je diagnostikovaný včas. Po stagnácii vydal CDC pokyny, ako tento stav liečiť, a pokiaľ je správne liečený, mal by sa o stav pacientov starať, uviedol Abu-Ismail.

Abu-Ismail uviedol, že sa neočakáva, že osoba, ktorej bola diagnostikovaná VITT na UIT, bude mať dlhotrvajúce vedľajšie účinky.

Abu-Ismail a Orlandi uviedli, že zdravotnícki pracovníci sa snažia o prípady VITT transparentne, aby bola verejnosť dôverná vo vakcíny a systém zdravotnej starostlivosti.

Univerzita v Utahu vyzvala ľudí, aby očkovali proti COVID-19, dodal Orlandi.

„Budeme naďalej veriť vo vakcínu Johnson & Johnson. Výhody vysoko prevažujú nad rizikami.“

Mohlo by vás zaujímať viac príbehov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close