Svet

Pšeničná loď OSN odchádza z Ukrajiny do východnej Afriky – POLITICO

Loď, ktorú si OSN prenajala na prepravu ukrajinskej pšenice do krajín ohrozených hladomorom, odišla v nedeľu do východnej Afriky.

Nákladná loď odvážneho veliteľa odišla Ukrajinský prístav Južne, východne od Odesy, prepravujúci 23 000 metrických ton obilia, Associated Press nahlásené Nedeľa poobede, citujem Regionálny guvernér Maksym Marčenko.

Loď – prvá špeciálne prenajatá Svetovým potravinovým programom OSN na zachytenie dodávok potravín uviaznutých po ruskej invázii na Ukrajinu – mieri do Džibuti, kde sa obilie prepraví do Etiópie. Obnovenie potravinovej pomoci z Ukrajiny by znamenalo veľký obrat v boji proti hroznému svetovému hladu.

Minulý mesiac Rusko a Ukrajina dosiahnuté Dohoda s OSN a Tureckom o obnovení dodávok obilia, ktorej prerušenie prehĺbilo globálnu potravinovú neistotu. OSN tvrdí, že milióny ľudí čelia dramatickému nedostatku potravín, najmä v Etiópii, Keni, Somálsku, Južnom Sudáne a Sudáne. varoval.

Od podpisu dohody OSN o podpore opustilo Ukrajinu asi tucet lodí, ale predovšetkým Kukurica bola prepravovaná Na krmivo pre zvieratá alebo biopalivo namiesto pšenice na ľudskú spotrebu.

Prvá loď na obilie, ktorá podľa dohody opustí Ukrajinu Odmietnuté prostredníctvom svojho libanonského kupca. Agentúra Reuters s odvolaním sa na anonymné lodné zdroje uviedla, že loď sa v nedeľu blížila k Sýrii. Ukrajina predtým obvinila sýrsky režim z dovozu ukradnutého obilia.

READ  Želenskij vystupuje v Bezpečnostnej rade OSN o „genocíde“ Ruska The Guardian Nigeria News

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close