Technológie

Qualcomm potvrdil, že môže svoje čipy predávať spoločnosti Huawei

Ilustrované. foto: Qualcomm

Ukázala sa za posledný týždeň správaže Qualcomm získal povolenie od americkej vlády na obchodovanie s výrobcom Huawei. Neskôr informácie Qualcomm potvrdené pre agentúru Reuters.

Sankcie americkej vlády zabránili spoločnosti Huawei v prístupe k vybranému softvéru a komponentom vyrobeným zámorskými spoločnosťami alebo subjektmi, ktoré používajú americkú technológiu.

Okrem služieb a aplikácií Google stratil Huawei prístup k možnostiam TSMC, ktoré preň vyrábalo čipsety Kirin. To bol hlavný problém pre výrobcu popredných smartfónov, ktorý sa nezaobíde bez pokročilých čipsetov.

Podľa analytikov má zásoby komponentov prísť o výrobcu Huawei začiatkom budúceho roka.

Huawei Mate 40 Pro používa 5nm 5G čipovú sadu Kirin 9000

Komplikáciu vyriešil obnovený obchodný vzťah so spoločnosťou Qualcomm, ktorý sa nakoniec potvrdil. Ale situácia stále nie je najťažšia. Podľa Reuters Spoločnosť Qualcomm môže spoločnosti Huawei dodávať iba „produkty 4G“.

Spoločnosť nešpecifikovala, o aké typy produktov ide, ale je zrejmé, že medzi nimi nie sú ani moderné a výkonné 5G modemy a procesory. Obnovené obchodné vzťahy môžu mať iba čiastočný efekt, pretože zákazníci postupne prechádzajú na pokročilejšie zariadenia 5G.

Smartfóny strednej a nižšej triedy si na 4G čipsety stále vystačia, ale Huawei by nebol schopný konkurovať zavedeným hráčom na trhu v kategórii vlajky. Existuje však šanca na zmenu.

Spoločnosť Qualcomm požiadala americké úrady o ďalšie licencie, o ktorých sa stále rozhoduje. Nie je známe, o aké technológie sa jedná, ale pravdepodobne sa snažia vyriešiť aj predaj 5G čipov.

Ak americké ministerstvo obchodu žiadosti schváli, mohla by spoločnosť Huawei získať napríklad aj 5G čipy Snapdragon 875. Zatiaľ by sme sa však na to nespoliehali.

READ  Ghost of Tsushima verzia 1.1 prinesie možnosť náboru psov a na PS5 si to všetko užijeme pri 60 fps

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close