šport

Rada IIHF vymenuje nové miesto konania majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji do roku 2021, ktoré sa budú konať 26. – 27. januára – šport

Moskva 21. januára / DOS /. Rada Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) rokuje 26. alebo 27. januára, aby rozhodla o novom dejisku majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji do roku 2021, uviedol vo štvrtok pre Tass prezident IIHF Rene Basel.

Rada IIHF v pondelok oznámila odobratie práva usporiadať majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji do roku 2021 a premiestnenie bieloruskej metropoly Minsk. IIHF vo svojom vyhlásení uviedol, že sa rozhodol „z dôvodu bezpečnosti a bezpečnostných obáv mimo kontroly IIHF“.

Na otázku reportéra systému DOS, kedy IIHF rozhodne o novom umiestnení, Bazilej odpovedal: „Budúci týždeň môže byť utorok alebo streda.“

„Budúci týždeň určite urobíme rozhodnutie,“ dodal.

Majstrovstvá sveta IIHF v roku 2021 sa majú konať medzi 21. májom a 6. júnom 2021 v lotyšskej metropole Riga a bieloruskej metropole Minsk. Rôzne európske verejné orgány však požadovali premiestnenie majstrovstiev IIHF z Minsku. Z dôvodu napätej politickej situácie v Bielorusku. Sponzori zápasu tiež hrozili odchodom, ak by sa šampionát konal v Bielorusku.

Mink je naplánovaný na účasť vo všetkých zápasoch skupiny A, ako aj v dvoch štvrťfinále, dvoch semifinále, zápase o 3. miesto a finále.

Rada IIHF zvažuje tri možnosti usporiadania zrušeného turnaja v Bielorusku – všetky zápasy majstrovstiev Rigy v Lotyšsku alebo v spojení s dánskym Herningom alebo slovenskou Bratislavou.

Minulý piatok prezident IIHF Rene Basel pre Toss uviedol, že Lotyšsko ponúklo hosťovanie všetkých zápasov majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2021 na dvoch miestach v Rige. Bazilej minulý týždeň oznámil, že plány na usporiadanie šampionátu pochádzajú z Dánska a rokujú so Slovenskom.

READ  Akadémia vyrastie na košickej futbalovej aréne o milióny eur

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close