šport

Rafal Majka odchádza z Bora-Hansgrohe

dnes 12:25
|

Poľský cyklista Rafal Majka prestúpil z nemeckého tímu Bora-Hansgrohe a v nasledujúcich dvoch sezónach bude pôsobiť v tíme SAE-Team Emirates.

Dvojnásobný víťaz vrchárskej súťaže Tour de France (2014, 2016) bude pomocníkom v kopcoch pre tohtoročného víťaza najslávnejších etapových pretekov Slovinca Tadeja Pogačara.

“Naša skupina horolezcov získala príchod Rafala silnú podporu. Sme si istí, že okrem pomoci Tadejovi Pogačarovi sa budú môcť sústrediť aj na svoje osobné ambície a dostanú aj určitú slobodu,” uviedol jej šéf Mauro Gianetti na oficiálnej webovej stránke stajne.

Tridsaťjedenročná Majka potvrdzuje svoje kvality aj na prebiehajúcom Giro d’Italia, kde je po 15. etape na šiestom mieste. “Som veľmi šťastný, že som mal v tejto fáze svojej kariéry takúto príležitosť. V prípade potreby budem pracovať pre Pogachara, ale tiež sa pokúsim vypracovať šance sám pre seba.”

Kde? Na pretekoch ako Tirreno-Adriatico, okolo Švajčiarska a tiež na Vuelte, kde mám väčšinou dobrú formu. V tomto zmysle nie som typický poľský pretekár, mám rád horúčavy, “ povedal. Bronzový medailista z OH 2016 v Riu de Janeiro prezradil aj svoj najväčší cieľ: „Pridajte k olympijským medailu z majstrovstiev sveta.“


Pozrite sa tiež na to, ako oslávili triumf Petra Sagana v sprievodnom vozidle:

READ  Tour de France 2020: Sam Bennett je už unavený

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close